Формула 1

Тенис, волейбол, баскетбол, формула 1 и други
Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Формула 1

Мнение от BANKERA » 17 дек 2021, 12:16

Сами са си виновни, имаха на 2 пъти шанс да вкарат мегакратния за нови гуми и в най-лошия вариант щяха да излязат зад Верстапен в последната обиколка и можеше тогава той да направи това, което стори Верстапен, но решиха да го играят на сигурно и нека си бият главите сега. Заслужаваха си да загубят точно по този начин, защото последните години реално нямаха конкуренция и се състезаваха единствено със себе си, което донякъде им доставяше една сигурност и рядко рискуваха.
Последна промяна от BANKERA на 17 дек 2021, 12:20, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Формула 1

Мнение от drzzd » 17 дек 2021, 12:17

Топ състезатели са и двамата, но с топ големи лайнари на чело на отборите им. Така че, да го духат и Мерцедес и Ред Бул. Не съм видял друг отбор в последните години да реве толкова, колкото реват Тото и Хорнър на отсъжданията на ФИА. И най-много ме е яд за състезатели като Чеко и Валтери, които като пилоти в ролята на номер 2, често стават жертва на меренето на пи*ки между двамата (Тото и Кристиян).

Тези дни си говорих с един познат, че може би предстоят по-добри дни във Формула 1. Новото поколение пилоти лека полека започва да си проправя път сред лидерите, а измежду тях е пълно с момчета, които изглеждат здраво стъпили на земята и с ясни цели. Визирам Льоклер, Ландо, Ръсел, Албон, Гасли, Окон, Юки, Шумахер и дори Сайнц, който е малко по-голям от останалите, но има потенциала да се бори за нещо повече. Да, може би на изброените им липсва малко от агерсията на Верстапен, която до голяма степен го изпрати там, където е в момента, но от друга страна мисля, че ако Макс имаше малко повече от качествата на останалите младоци (чисто човешките), може би щеше далеч по-рано да стане шампион, особено с колата, с която разполага.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Формула 1

Мнение от BANKERA » 17 дек 2021, 12:27

drzzd написа:
17 дек 2021, 12:17
Топ състезатели са и двамата, но с топ големи лайнари на чело на отборите им. Така че, да го духат и Мерцедес и Ред Бул. Не съм видял друг отбор в последните години да реве толкова, колкото реват Тото и Хорнър на отсъжданията на ФИА. И най-много ме е яд за състезатели като Чеко и Валтери, които като пилоти в ролята на номер 2, често стават жертва на меренето на пи*ки между двамата (Тото и Кристиян).

Тези дни си говорих с един познат, че може би предстоят по-добри дни във Формула 1. Новото поколение пилоти лека полека започва да си проправя път сред лидерите, а измежду тях е пълно с момчета, които изглеждат здраво стъпили на земята и с ясни цели. Визирам Льоклер, Ландо, Ръсел, Албон, Гасли, Окон, Юки, Шумахер и дори Сайнц, който е малко по-голям от останалите, но има потенциала да се бори за нещо повече. Да, може би на изброените им липсва малко от агерсията на Верстапен, която до голяма степен го изпрати там, където е в момента, но от друга страна мисля, че ако Макс имаше малко повече от качествата на останалите младоци (чисто човешките), може би щеше далеч по-рано да стане шампион, особено с колата, с която разполага.
Той макс реално си можеше да стане доста по-рано шампион, ама съра и отбора му взеха нещата в свои ръце и собственоръчно го елиминираха от битката в 2 състезания(Силвърстоун/Хунгароринг), от които странно не последваха наказания, за защитника на неоправданите. Колкото до колата на всички трябва да им е пределно ясно, че Ред Бул бяха догонващи тази година и Макс се наложи да надскача техниката много пъти. А "черните стрели" нека не забравяме как уж били спрели развитието на колата за 2021, но видяхме в Бразилия като изкараха незаконния двигател как бързо-бързо върнаха черньо в битката. Нека гледаме субективно малко и тогава да се изказваме. :)
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Формула 1

Мнение от drzzd » 17 дек 2021, 12:46

Не знам какво не ти харесва в мнението ми, че да ми казваш да гледам субективно и тогава да се изказвам?!? Моля поясни, защото ми се струва, че малко наизуст го изхвърли това цялото по-горе. После се опитай да прочетеш мнението ми отново и да вникнеш в написаното, защото единствената позиция, която заемам е, че меренето на пи*ки между Тото Волф и Кристиян Хорнър единствено пречи на развитието на вторите им пилоти. Без значение имената им. Отделно и двамата постоянно извиват ръцете на ФИА, което от друга страна пречи и на останалите отбори, които винаги остават безмълвни. Съжалявам, ако си поддръжник на Ред Бул и това мнение не ти харесва, но и двамата са един дол дренки.

Относно Макс - всички могат да се съгласят, че излишните агресия и самочувствие му попречиха да спечели нещо по-значимо по-рано. Но когато си млад е нормално. Тази година още от началото на сезона изглеждаше далеч по-здраво стъпил на земята и неслучайно спечели напълно заслужено титлата.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Формула 1

Мнение от BANKERA » 17 дек 2021, 13:44

drzzd написа:
17 дек 2021, 12:46
Не знам какво не ти харесва в мнението ми, че да ми казваш да гледам субективно и тогава да се изказвам?!? Моля поясни, защото ми се струва, че малко наизуст го изхвърли това цялото по-горе. После се опитай да прочетеш мнението ми отново и да вникнеш в написаното, защото единствената позиция, която заемам е, че меренето на пи*ки между Тото Волф и Кристиян Хорнър единствено пречи на развитието на вторите им пилоти. Без значение имената им. Отделно и двамата постоянно извиват ръцете на ФИА, което от друга страна пречи и на останалите отбори, които винаги остават безмълвни. Съжалявам, ако си поддръжник на Ред Бул и това мнение не ти харесва, но и двамата са един дол дренки.

Относно Макс - всички могат да се съгласят, че излишните агресия и самочувствие му попречиха да спечели нещо по-значимо по-рано. Но когато си млад е нормално. Тази година още от началото на сезона изглеждаше далеч по-здраво стъпил на земята и неслучайно спечели напълно заслужено титлата.
Не съм фен на Ред Бул, но ме подразни това, което си написал по-горе, че едва ли не Макс е разполагал с най-силната кола. Макс надскочи техниката, точно както правеше Алонсо в битките си с Фетел(2010 и 2012). Сега относно шефовете на отборите си прав, че прекалиха с апелите си през този сезон, но само австрийския Кирил Петков си позволяваше да говори към Маси на "Майки" без грам притеснение, че ще го излъчат(говори достатъчно) и да праща тайни имейли по време на състезания. Колкото до Верстапен точно тази агресия и самочуствие му помогнаха да вземе титлата този сезон, защото срещу наглия сър и шайката му трябва да се влиза винаги по подобен начин. Ако някой беше ощетен този сезон това беше Макс, а съра се промъкваше между капките безброй пъти - ще спомена само Силвърстоун и 51G сблъсъка, при който всеки един друг пилот повярвай му се показваше директно черен флаг, но съра понеже му е домашно трасе го смъмриха с едни кирливи 10 секунди, които така или иначе не го спряха да спечели и празнува след това.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Формула 1

Мнение от drzzd » 17 дек 2021, 19:43

"Едва ли не" не означава, че съм казал "най-силната". Това, което казвам, е че Макс разполагаше, и все още разполага, с единствения автомобил, който може да се противопостави на машината на Мерцедес.

С всичко останало мога да се съглася, да. Бих допълнил само, че преди няколко сезона именно агресията на Верстапен му коства доста ключови точки. И именно затова казвам, че този сезон Макс успя да постигне голямата цел, защото още в първите състезания се усети доста, че е позагърбил онова самочувствие, което беше изградил, още при битките си с Рикиардо, когато бяха съотборници. Агресията си я имаше. В тоя спорт няма как тя да липсва. Но нека и не подценяваме и ключовата роля на опитния Чеко в отбора, защото и той му помогна доста тази година. Просто изградиха отбор на пистата, какъвто им липсваше в последните сезони.

Надявам се от следващия сезон битката за челото да се разпредели между повече от два отбора. И Алпин, и Ферари, и Макларън, че и Алфа Таури притежават потенциала.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Формула 1

Мнение от BANKERA » 05 яну 2022, 20:34

:D
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Формула 1

Мнение от vik rossonero 96 » 13 фев 2022, 20:39

Ланс Строл се оказа росонер. :)
Изображение
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Формула 1

Мнение от Petar Zanev » 13 фев 2022, 20:45

До сега не го харесвах особено, ама щом е от наще, ще викам за него от другия месец.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Формула 1

Мнение от iLDiavolo » 21 апр 2022, 15:41

Току що с един приятел си взехме билети за Монца на 11.09. Понеже ни е сефте, някой ходи ли е да удари рамо с малко насоки кое как. :)
#weareacmilan

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Формула 1

Мнение от Capolavoro » 25 юни 2022, 19:18

Задължително с тапи. Бях да видя болида, вярно бяхме на три метра, ама ми изтръпна цялото ухо от едно минаване с не повече от 200 км
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Формула 1

Мнение от drzzd » 09 окт 2022, 11:20

Тия пак подариха титлата на Верстапен. Не, че нямаше да я спечели, ама това наказание на Льоклер от днес беше абсолютна подигравка, предвид факта, че цял уикенд не наказаха никого за много по-опасни ситуации. И по време на тренировките и по време на квалификацията вчера и по време на състезанието днес.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Формула 1

Мнение от iLDiavolo » 09 окт 2022, 16:55

drzzd написа:
09 окт 2022, 11:20
Тия пак подариха титлата на Верстапен. Не, че нямаше да я спечели, ама това наказание на Льоклер от днес беше абсолютна подигравка, предвид факта, че цял уикенд не наказаха никого за много по-опасни ситуации. И по време на тренировките и по време на квалификацията вчера и по време на състезанието днес.
Оставиха горчив вкус, още повече на фона на предното състезание, дето им отне сума време да решат дали и с колко да накажат Перез, при явни нарушения, които са ясно описани в правилника. Да, без значение е резултатът от днес за титлата, но остава усещането за повече политика, отколкото чист спорт. Просто видяха възможност да титулуват Макс в домашното на Хонда състезание и решиха да я използват. В крайна сметка, обаче, се получи още по-конфузна ситуация, тъй като първоначално никой не разбра какво става, че и на Макс му трябваха 10-на минути след финала, за да се увери. Бозава работа.
#weareacmilan

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Формула 1

Мнение от drzzd » 29 ное 2022, 11:36

Сътресението в джувентус съвпада с оставката на Матиа Биното. Струва ми се, че фамилия Аниели позамитат някои смръдливи неща под килима. Да не вземе да изскочи някой по-тлъст скандал?
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Формула 1

Мнение от Forze » 29 ное 2022, 13:06

Според мен е съвпадение заради липсата на резултати във Ф1. Колко години му трябваха на този пич за да изгради печеливша организация? Пое отбора през 2019 г. и наскоро минахме през смяна на правилата за да може тази година пак да каже “спряхме развитието на колата след средата на сезона”.

За джувентус причините са по-скоро слабите финансови резултати, но да видим как ще се развият нещата.

Отговори