Шампионска лига

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Шампионска лига

Мнение от hotboyz » 08 сеп 2022, 00:58

Така като гледам май можело. Предполагам, че и играта на Наполи е била нещо подобно на нашата от вчера. Те и затова са постигнали този грандиозен успех. Намирам много сходства в двата мача, този от снощи и този от преди малко. Двата италиански отбора играят срещу доминанти в техните си първенства (Англия и Австрия). Играят срещу отбори с повече опит в лигата на богатите (Ливърпул и Залзбург). Тактически доминират през цялата среща.
Леко намигване към всички, които са свалили толкова много очакванията си към Милан, че приемат за успех резултатът срещу шампиона на Австрия. Добре, че дойде този мач днес за да видим, че всъщност можело. А защо при нас не се получава, това го оставям на специалистите. Аз мога само да спекулирам по темата, затова предпочитам да замълча относно ръководенето на някои мачове.

П.С. След Тухел нищо чудно и Клоп да замине.
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Capolavoro » 08 сеп 2022, 06:35

Много точен коментар, Миро. За подобно недоволство ме караха да си припомням, че на Редбул Арена Байерн са си тръгнали с 1:1, убеждавайки ме, че домакинският фактор е толкова силен, че трябва да загърбя последвалото 7:1.

Лъснаха много неща във вторник, които до голяма степен са следствие и на мсчове със Зелереннге, Малеренге и отбори, които чух за първи път това лято.

Няма как да се готвиш с мачове с пълни аматьори и да чакаш да победиш полуаматьори.

Пише се и за умора в пети кръг. Малко на роден манталитет ми изглежда и желание да отменим мача с последния в класирането, защото след три дни си имал мач в Европа. Това без да е сламка за обръщане на дискусията в посока БГ футбол.

На Миланело са им скъсали задниците от масажи и възстановителни процедури. Не вярвам да са били унюморени, просто подходиха с грешна нагласа срещу един откровено посредствен, но тичащ добре отбор. Ако говорим за умора в 5 кръг, още по-зле.

Живял съм половин година в Италия и още тогава останах с впечатление, че много неща са като в България, но в леко подобрена версия. Явно не съм бил много далеч от истината.

Милан не излезе ли първи в тази група може просто да си избием от главите, че можем със свободни агенти и трансфери за по 3 млн евро да сме фактор в Европа.

Австрия, пичове, не говорим за немски отбор, а австрийски.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Шампионска лига

Мнение от drzzd » 08 сеп 2022, 09:15

Гледате ли Ливърпул как играят от началото на сезона, или пак наизуст? Не можеш да съпоставяш моментната форма на два коренно различни отбора. Не е сериозно. Вчера всеки от италианските представители да беше излязъл срещу този Ливърпул, щеше да си тръгне с победата. Дали толкова впечатляваща, не мога да кажа, но формата на мърсисайдци е отчайваща. А Залцбург със сигурност щеше да ги удари с разлика. Футболистите на Клоп се разхождаха по терена. Буквално. А темпото на игра на австрийците видяхме какво е :)

А че Залцбург у дома трудно губят мачове, е неоспорим факт. Прегледай им статистиките в Европа и кои футболисти са излезли от школата им в последнтие сезони, пък после пак им лепвай етикет "полуаматьори". Това е сериозен клуб със също толкова сериозна политика. Последвалите резултати, особено срещу Байерн, не ме енят, защото очаквам ние австрийците да си ги бием на Сан Сиро.

Относно умората, тя си пролича у конкретни футболисти. Не е нужно да вярваме или не дали имало такава. Това е проблем, с който ще трябва на Миланело да се оправят. Не го поставям като оправдание, а като причина да тръгнем по този начин в мача :)

Значи, хем имаш очаквания да излезем първи от групата, и ако това не се случи - провал, хем не си съгласен с предсезонната подготовка и смяташ, че не е достатъчна? В смисъл, кво правим?

Also, Австрия имат един от най-постоянните национални отбори. Наистина сме проспали последните 10 години европейски футбол и не знаем кой кой е.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Шампионска лига

Мнение от hotboyz » 08 сеп 2022, 10:07

Т.е да разбирам, че Ливърпул са по-слаби от Залзбург, ок. Явно и двата шампионата са равностойни. И това ще приема. Тогава спомнете си последния мач от груповата фаза в Шампионската лига миналия сезон. Тогава резервите на Ливърпул дойдоха на разходка и ни биха насред Сан Сиро. Отново припомням, че Ливърпул за нищо не играха, докато ние при победа можеше да се класираме. Тогава играта наподобяваше ли тази на Наполи??? Може би аз нещо съм забравил.
Понеже лично за мен тръпката винаги е била в Шампионската лига (аз затова и тук съм толкова активен) смятам, че Милан винаги е бил име там. Това да пишем, че отбор от Австрия, с голобради момчета, трябва да ни притеснява не е сериозно. Вие някакво желание забелязвате ли в отбора. Този сезон имахме три гостувания, и трите излизаме на ходом с идеята да не допуснем гол, пък напред ако вкараме ок. И докато в Италия има време да поправим грешките, то в Европа това може да ни коства много. Абсолютно недопустимо е да приемаме подобно водене на мач от наша страна. Точно час по-рано основният ни претендент се дъни и ние излизаме по този насран начин.
Пак ще го напиша, надявам се, че вие ще сте прави накрая.

П.С. А Ливърпул не във форма пак е в пъти по класен отбор от тези австрийци.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Шампионска лига

Мнение от drzzd » 08 сеп 2022, 10:45

Класа и моментна форма са две коренно различни неща.

И ако горното изречение не прави нещата достатъчно ясни, ето: Ливърпул е класен отбор в отвратителна форма. Арсенал е класен отбор в чудесна форма. Залцбург е средна класа отбор в страхотна форма. Милан е класен отбор в добра форма.

Но дори и моментната форма не е единственото нещо, от което зависи представянето на даден тим. Не е нужно да изпадам отново в подробности за натрупани минути на конкретни футболисти, местно първенство, подготовка, хъс, мотивация и т.н.

А това, че мястото на Милан е в Шампионска лига по ред исторически причини също е факт, но не може само заради това да твърдим, че е трябвало да бием на 100% Залцбург, само защото те били среден по класа отбор, а ние сме клуб страиции в турнира. Не е сериозно това нещо. Историята не играе на терена. Играят футболистите, ръководени от треньора си. А нашите футболисти са чували химна в ШЛ горе долу толкова, колкото и тези на Залцбург. Също така, когато един отбор попадне в групите на ШЛ, то значи този отбор си е заслужил мястото там и също има шанс да победи всеки клуб. Както се случи миналия сезон с Шериф и Реал Мадрид.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
milanist_stz
Фен на Милан
Мнения: 694
Регистриран: 04 юни 2018, 16:15
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 372 times

Re: Шампионска лига

Мнение от milanist_stz » 08 сеп 2022, 10:58

БЕЛОБРАДИ австрийчета, предрусали с Ред Бул evil

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Шампионска лига

Мнение от hotboyz » 08 сеп 2022, 11:07

drzzd написа:
08 сеп 2022, 10:45
Класа и моментна форма са две коренно различни неща.

И ако горното изречение не прави нещата достатъчно ясни, ето: Ливърпул е класен отбор в отвратителна форма. Арсенал е класен отбор в чудесна форма. Залцбург е средна класа отбор в страхотна форма. Милан е класен отбор в добра форма.

Но дори и моментната форма не е единственото нещо, от което зависи представянето на даден тим. Не е нужно да изпадам отново в подробности за натрупани минути на конкретни футболисти, местно първенство, подготовка, хъс, мотивация и т.н.

А това, че мястото на Милан е в Шампионска лига по ред исторически причини също е факт, но не може само заради това да твърдим, че е трябвало да бием на 100% Залцбург, само защото те били среден по класа отбор, а ние сме клуб страиции в турнира. Не е сериозно това нещо. Историята не играе на терена. Играят футболистите, ръководени от треньора си. А нашите футболисти са чували химна в ШЛ горе долу толкова, колкото и тези на Залцбург. Също така, когато един отбор попадне в групите на ШЛ, то значи този отбор си е заслужил мястото там и също има шанс да победи всеки клуб. Както се случи миналия сезон с Шериф и Реал Мадрид.
Аз не казвам, че трябва да бием на 100%. Единственото, което искам е желание за победа. И точно затова коментирам. Това болднатото е много важно. Точно оттук тръгва всичко.
Изображение

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Шампионска лига

Мнение от hotboyz » 08 сеп 2022, 11:36

milanist_stz написа:
08 сеп 2022, 10:58
БЕЛОБРАДИ австрийчета, предрусали с Ред Бул evil
Като нищо :lol: :lol: :lol: . Те тия вярно не спряха да тичат хахха.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Шампионска лига

Мнение от drzzd » 08 сеп 2022, 11:43

Това го разбирам напълно, и съм съгласен се него. Аз лично желание видях в голяма част от футболистите. За мен големият проблем в този мач, както казах и по-нагоре, беше най-вече в това, че играем все така трудно срещу затворени отбори, които освен всичко, са динамични и умеят и да бъдат опасни на контра атаки. Да не говорим, че момчетата на Залцбург бяха в пъти по-свежи от нашите хубавци, но това пак ще кажа, е проблем на кондиционните треньори и подготовката при толкова сгъстен график.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Simov
Фен на Милан
Мнения: 697
Регистриран: 04 юни 2018, 20:36
Has thanked: 434 times
Been thanked: 71 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Simov » 08 сеп 2022, 11:44

Струва ми се, че се опитвате да сравнявате несравними неща. Мач с мача не си прилича, какво остава за мачове между различни отбори, на различни стадиони!? Наполи били Ливърпул, пък ние сме се издънили със Залцбург.
Такива издънки сме правили и по времето на Анчелоти, когато вдигнахме двете ушати. Не си спомянм да сме излизали от групите със 6 от 6.
И на мен ми се искаше да бием в Австрия, ама играхме ганкиното, без особена мотивация и желание... Случва се. Продължаваме напред! whistle

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Шампионска лига

Мнение от hotboyz » 08 сеп 2022, 11:47

Simov написа:
08 сеп 2022, 11:44
Струва ми се, че се опитвате да сравнявате несравними неща. Мач с мача не си прилича, какво остава за мачове между различни отбори, на различни стадиони!? Наполи били Ливърпул, пък ние сме се издънили със Залцбург.
Такива издънки сме правили и по времето на Анчелоти, когато вдигнахме двете ушати. Не си спомянм да сме излизали от групите със 6 от 6.
И на мен ми се искаше да бием в Австрия, ама играхме ганкиното, без особена мотивация и желание... Случва се. Продължаваме напред! whistle
Точно затова става дума. А Наполи ги дадох като пример точно за обратното.
Изображение

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: Шампионска лига

Мнение от pippo » 08 сеп 2022, 12:52

Тоя грозния от Наполи, дето развинти Ливърпул не го ли искахме ние през лятото?

Потребителски аватар
Kaka22
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 01 дек 2019, 20:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Kaka22 » 08 сеп 2022, 13:42

pippo написа:
08 сеп 2022, 12:52
Тоя грозния от Наполи, дето развинти Ливърпул не го ли искахме ние през лятото?
Да, само че през миналото лято, когато играеше в Русия. Даже, ако не ме лъже паметта и оферта бяхме пратили. В крайна сметка вместо него взехме Месияс rap

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Capolavoro » 08 сеп 2022, 15:16

Изображение

Потребителски аватар
milanist_stz
Фен на Милан
Мнения: 694
Регистриран: 04 юни 2018, 16:15
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 372 times

Re: Шампионска лига

Мнение от milanist_stz » 08 сеп 2022, 18:09

Тия да не бойкотират треньора? Това не е нормално поведение.

Отговори