Шампионска лига

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Ne13sta » 15 сеп 2022, 02:18

Capolavoro написа:
14 сеп 2022, 21:50
Челси ще разкрие прехваления Залцбург днес.
Съжалявам, но тук не сме на едно мнение.

Залцбург са отбор със скромен бюджет и млади играчи. Дори и да не продължат в компанията на гиганти като Милан и Челси, не смятам, че са прехвален отбор.

Тегав съперник, който се раздава страшно много! Не исках да ги срещаме изобщо. Дано ги излъжем на Меаца!

Не разбирам защо феновете ни ги омаловажате така. Знам че сме Милан, но това не важи в съвременния футбол. РБ Залцбург са стабиляги, и ако искаме да излезем от групата, трябва да изиграем перфектен домакински мач срещу тях.

Моля, не ме обвинявайте в песимизъм. Определено съм на мнение, че можем да ги ударим. Просто не трябва да ги подценяваме и за секунда, защото са много опасни!
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

NDiggity
Любител на футбола
Мнения: 74
Регистриран: 11 дек 2020, 11:08
Has thanked: 24 times
Been thanked: 12 times

Re: Шампионска лига

Мнение от NDiggity » 15 сеп 2022, 02:53

Аз викам да сме излезли от групата още преди мача с тях. :D

Имаме да изиграем 2 срещи с Челси, които хич не изглежда да впечатляват засега, и гостуване в Загреб.
С 6 точки от 3-те мача съвсем спокойно сме 1/8 финалисти, та дори 4 най-вероятно ще бъдат достатъчни.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1631
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Cafu » 15 сеп 2022, 07:48

Два хикса с Челси и се класираме за тяхна сметка. Надявам се обаче да ги тупнем поне единия мач.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Шампионска лига

Мнение от cuorerossonero » 15 сеп 2022, 12:41

Пичове, трябват ни победи. Победи и точки, които да ни вдигнат коефициента над ниво четвърта урна, където сме в момента. Не че бих имал нещо против да станем няколко години поред шампиони и да сме все в първа, но трябва да направим коефициент поне за втора, за да не се налага да сме все в "групи на смъртта" в турнира. Съвсем отделен въпрос е, че с всяка победа младите ни играчи израстват все повече.
Много ни е рано още за сметки. Имаме огромна нужда от точки.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Шампионска лига

Мнение от vik rossonero 96 » 15 сеп 2022, 12:42

Забрави най-важното - кинтакиса при победи в ШЛ. :D
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Capolavoro » 15 сеп 2022, 13:07

Имам спомен, че и при тазгодишния жребий щяхме да сме в четвърта урна.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7323
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Шампионска лига

Мнение от drzzd » 15 сеп 2022, 13:46

Коефициентът ни този сезон е 38.000 при 31.000 миналия. Ние сме отборът с най-нисък коефициент от първа урна, като Айнтрахт са след това с 61.000. Най-ниският коефициент в трета урна този сезон е 53.000 (Байер Леверкузен). Може да си правите сметка, в коя урна сме в реалността.

Иначе само Селтик, Виктория Пилзен и Макаби Хайфа са с по-нисък коефициент от нашия в тазгодишното издание на ШЛ.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Tifoso
Фен на Милан
Мнения: 849
Регистриран: 04 юни 2018, 21:12
Has thanked: 128 times
Been thanked: 89 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Tifoso » 15 сеп 2022, 14:14

Задължително трябва да се опитаме да победим Челси. Макар че ще ни скочат като да хващат последния влак.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Casciavit » 15 сеп 2022, 14:28

Ne13sta написа:
15 сеп 2022, 02:18
Залцбург са отбор със скромен бюджет и млади играчи. Дори и да не продължат в компанията на гиганти като Милан и Челси, не смятам, че са прехвален отбор.

Тегав съперник, който се раздава страшно много! Не исках да ги срещаме изобщо. Дано ги излъжем на Меаца!

Не разбирам защо феновете ни ги омаловажате така. Знам че сме Милан, но това не важи в съвременния футбол. РБ Залцбург са стабиляги, и ако искаме да излезем от групата, трябва да изиграем перфектен домакински мач срещу тях.

Моля, не ме обвинявайте в песимизъм. Определено съм на мнение, че можем да ги ударим. Просто не трябва да ги подценяваме и за секунда, защото са много опасни!
Споделям мнението ти на 100%.
Точно затова се учудвам, че не искаш такива отбори да играят срещу нас в една надпревара, която обхваща цяла Европа, а предпочиташ да си мерим пишките само с подбрани от Перес и Аниели отбори (Реал, Барса, Атлетико, ПСЖ, МанЮ и т.н.). С какво Ман Ю например заслужават повече да са сред нас в момента от Бенфика, да речем? Убеден съм, че нямаш отговор на този въпрос.
Никога няма да съм съгласен с подобно разделение на футболна Европа, което е продиктувано само и единствено от жажда на определени собственици за повече кинти. :)
Въобще не ми пука колко пари ще получавме от СуперЛигата, мен не могат да ме подкупят с пари. Аз съм фен на Милан и на футбола като цяло, не съм фен на Елиът и на финансовия отдел на AC Milan S.p.A. Според мен ти смесваш омразата си към УЕФА с други неща, което е погрешно.

Споменавал съм го и преди, но за мен тимове като Аякс, Порто, Селтик, Рейнджърс, Дортмунд трябва да са интегрална част от футболния елит на Европа и да мерят сили с най-големите. Всъщност, един Аякс е сред най-големите. :) Харесва ми и от време на време да срещаме и отбори като Динамо, като Копенхаген, като Олимпиакос, като Цървена звезда. Това е част от красотата във футбола, когато аутсайдер в турнира хвърля бомбата, отстранявайки Реал или побеждавайки Ливърпул.
Изображение

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Maldin1 » 15 сеп 2022, 15:22

А защо сме с 38.000 коефициент? Защото сме пичове и отказвахме доброволно да играем в Европа.....

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Petar Zanev » 15 сеп 2022, 16:12

Ето ги коефициентите:
https://www.uefa.com/nationalassociatio ... /#/yr/2022

А тук са правилата за смятане:
https://www.uefa.com/nationalassociatio ... lub/about/
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7323
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Шампионска лига

Мнение от drzzd » 15 сеп 2022, 16:16

Maldin1 написа:
15 сеп 2022, 15:22
А защо сме с 38.000 коефициент? Защото сме пичове и отказвахме доброволно да играем в Европа.....
Най-вече заради това, че пропуснахме не малко сезони в турнирите. Не само в ШЛ.

Иначе, доброволният ни отказ не е допринесъл чак толкова за текущия ни коефициент.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Ne13sta » 15 сеп 2022, 16:27

Casciavit написа:
15 сеп 2022, 14:28
Ne13sta написа:
15 сеп 2022, 02:18
Залцбург са отбор със скромен бюджет и млади играчи. Дори и да не продължат в компанията на гиганти като Милан и Челси, не смятам, че са прехвален отбор.

Тегав съперник, който се раздава страшно много! Не исках да ги срещаме изобщо. Дано ги излъжем на Меаца!

Не разбирам защо феновете ни ги омаловажате така. Знам че сме Милан, но това не важи в съвременния футбол. РБ Залцбург са стабиляги, и ако искаме да излезем от групата, трябва да изиграем перфектен домакински мач срещу тях.

Моля, не ме обвинявайте в песимизъм. Определено съм на мнение, че можем да ги ударим. Просто не трябва да ги подценяваме и за секунда, защото са много опасни!
Споделям мнението ти на 100%.
Точно затова се учудвам, че не искаш такива отбори да играят срещу нас в една надпревара, която обхваща цяла Европа, а предпочиташ да си мерим пишките само с подбрани от Перес и Аниели отбори (Реал, Барса, Атлетико, ПСЖ, МанЮ и т.н.). С какво Ман Ю например заслужават повече да са сред нас в момента от Бенфика, да речем? Убеден съм, че нямаш отговор на този въпрос.
Никога няма да съм съгласен с подобно разделение на футболна Европа, което е продиктувано само и единствено от жажда на определени собственици за повече кинти. :)
Въобще не ми пука колко пари ще получавме от СуперЛигата, мен не могат да ме подкупят с пари. Аз съм фен на Милан и на футбола като цяло, не съм фен на Елиът и на финансовия отдел на AC Milan S.p.A. Според мен ти смесваш омразата си към УЕФА с други неща, което е погрешно.

Споменавал съм го и преди, но за мен тимове като Аякс, Порто, Селтик, Рейнджърс, Дортмунд трябва да са интегрална част от футболния елит на Европа и да мерят сили с най-големите. Всъщност, един Аякс е сред най-големите. :) Харесва ми и от време на време да срещаме и отбори като Динамо, като Копенхаген, като Олимпиакос, като Цървена звезда. Това е част от красотата във футбола, когато аутсайдер в турнира хвърля бомбата, отстранявайки Реал или побеждавайки Ливърпул.
Много съм далеч от мисълта, че Супер Лигата е перфектна. Просто ме дразнят хипократските мнения, че щяла да съсипе футбола. Уефа и шейховете вече го сториха. Световно първенство през зимата, Мбапе с 50 млн. заплата, кухи спонсорски договори, поръчково съдийство и т.н.

Същевременно Милан се следи под лупа. И за най-малкото нещо биваме санкционирани. Изобщо не се мери с еднакъв аршин.

Що се отнася до отбори като Залцбург и Бенфика. Говореше се за вариант с 5 или 10 нови тима всяка година и да има 5 или 10 изпадащи. Просто парите от ТВ права и спонсори щяха да се разпределят между клубовете, а не да пълнят касите на Уефа. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Шампионска лига

Мнение от Maldin1 » 15 сеп 2022, 16:35

drzzd написа:
15 сеп 2022, 16:16
Maldin1 написа:
15 сеп 2022, 15:22
А защо сме с 38.000 коефициент? Защото сме пичове и отказвахме доброволно да играем в Европа.....
Най-вече заради това, че пропуснахме не малко сезони в турнирите. Не само в ШЛ.


Иначе, доброволният ни отказ не е допринесъл чак толкова за текущия ни коефициент.
Тази "0" ще ни стои там още 3 години напред!

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Шампионска лига

Мнение от iLDiavolo » 15 сеп 2022, 16:37

Печелим едно измежду ШЛ и Серия А всяка следваща година и да смятат както искат коефициента.
#weareacmilan

Отговори