Суперлига

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11108
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 727 times
Been thanked: 2289 times

Re: Суперлига

Мнение от vik rossonero 96 » 21 апр 2021, 22:14

Първият успех от Суперлигата идва!
UEFA say the 12 founding Super League clubs WILL face consequences, the first will be “they will live with shame" with proper sanctions to come, the Vice President confirms. Several big clubs are asking the UEFA for sanctions for the 12
Сега ще са един изхвърляния от Европа, едни глоби и ще се оправим много бързо! Евала!
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7279
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1323 times
Been thanked: 1546 times

Re: Суперлига

Мнение от drzzd » 21 апр 2021, 22:16

И ще видите как английските 'ангелечета' ще ги погалят с перце. Останалите да му мислят.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11108
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 727 times
Been thanked: 2289 times

Re: Суперлига

Мнение от vik rossonero 96 » 21 апр 2021, 22:19

Англичаните категорично се отказаха от тая шитня. Ние казахме, че "ще мислим как да подобрим европейския футбол". Ние отбора си не можем да оправим, тръгнали сме в европейския футбол революции да правим. На гол тумбак ...

А не забравяйте, че с целия си акъл покрай другите малоумници напуснахме ECA, като не знам дали в такъв случай можем да участваме в европейски клубни турнири.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Суперлига

Мнение от Sheva7 » 21 апр 2021, 22:53

Ще духаме супата, ама яко. :( facepalm
В началото си мислех, че поне някаква сериозна подготовка е имало, а то какво излезе. :O wallbash

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Суперлига

Мнение от zahari_acmilan » 21 апр 2021, 23:49

vik rossonero 96 написа:
21 апр 2021, 22:14
Първият успех от Суперлигата идва!
UEFA say the 12 founding Super League clubs WILL face consequences, the first will be “they will live with shame" with proper sanctions to come, the Vice President confirms. Several big clubs are asking the UEFA for sanctions for the 12
Сега ще са един изхвърляния от Европа, едни глоби и ще се оправим много бързо! Евала!
На какво основание. Закон ? Член ? Ние и без това нямахме абсолютно никакво лоби в УЕФА. Да му мислят гобите, защото Аниели бе буквално рода на Чеферин ,сега не иска да чуе за него.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11108
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 727 times
Been thanked: 2289 times

Re: Суперлига

Мнение от vik rossonero 96 » 22 апр 2021, 08:25

Перез потвърдил - Реал, Барса, Ювентус и ние НЕ сме напуснали Суперлигата. Ще им тегля майната на тия глупаци и наистина няма да гледам тоя отбор ако влезе в тази малоумщина. Това е срам, който трудно ако въобще някога може да се измие от името на отбор като Милан. Срам!
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8897
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 1632 times

Re: Суперлига

Мнение от Ne13sta » 22 апр 2021, 09:27

Дано да е истина. Имаме огромна нужда от тази лига. Ако силните мъже на Диема ги няма, още по-добре. За съжаление аз не видях Перез да ни е споменал в последното си интервю, като оставащ отбор.

Уефа е мафия. Защо да взимат огромна част от това, което ни се полага?! ШЛ вече се изтърка и много по-малко хора я гледат. Има нужда от иновации. Наистина някои от регламентите на суперлигата не са доизмислени, но вярвам, че ще бъдат поправени с времето ако проектът се реализира.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Суперлига

Мнение от zahari_acmilan » 22 апр 2021, 09:57

Ами ако няма да е Супер Лигата , поне да се надяваме да имаме нов собственик тип шейха на ПСЖ или Сити, с пари бол да ги хвърля с кофата, и да има лоби в Уефа , че да му минават кухите договори.
Нито школа имаме , нито стадион , нито пари , нито спонсори , нито бъдеще в ШЛ.
Елиот с техния " бизнес проект " бяха до тук. Общината в Милано ги спъва за cтадион , Уефа ги спъва да харчат , а те пъкй от своя страна въобще не се натискат....
Супер лигата бе единствения шанс за свежа финансова инжекция за НАС , не ме ебе за останалите отбори. Футбола отдавна е мъртъв с или без Супер Лига.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4046
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 398 times
Been thanked: 764 times

Re: Суперлига

Мнение от Casciavit » 22 апр 2021, 10:36

Ne13sta написа:
22 апр 2021, 09:27


Уефа е мафия. Защо да взимат огромна част от това, което ни се полага?!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Суперлига

Мнение от Rassilon » 22 апр 2021, 12:36

Президентът на Реал (Мадрид) - Флорентино Перес продължава да настоява, че идеята за създаване на европейска Суперлига все още не е отхвърлена напълно.

"Убиха ни с ужасна агресия. Като че ли само чакаха да ни се нахвърлят. Ще видим какво ще стане, когато се сблъскат с реалността. Клубовете ще загубят над 2 милиарда. Не се притеснявам от отмъщение. Останах притеснен от думите на президента на УЕФА за Финансовия феърплей. Той е фундаментален и нещата не изглеждат добре. Той трябва да бъде стриктен, а не гъвкав.

Първото нещо, което се разбрахме с останалите отбори бе да обясним нещата добре. Ако от различните лиги ни уважават, трябва да разберат, че единственият начин да имаме приходи е да се създаде нов формат. Разбира се, че договорите са обвързващи. Говорих с Лапорта и той ми каза, че остава зад проекта, макар да имаше някои реакции, които не са нормални. Телевизиите са тези, които определят публиката. Не става дума за капризи. Аз съм тук, за да помогна, защото Реал Мадрид не е моя собственост. Не може да позволим да ни обиждат и трябва да направим нужното, за да се защитим.

Промените трябва да се случат сега. Не може да чакаме три години. Парите идват, когато има хубави мачове, когато има интересно състезание. Трябват ни сблъсъци като Федерер - Надал, за да привлечем вниманието на феновете. Мачове на най-високо ниво, без да изключваме никого. Играчите заслужават заплатите си на терена. Те са хората с най-много последователи в социалните мрежи. В същото време има двубои, които никой не гледа. Говорих с Аниели три пъти днес и не се чувствам сам. Виждаме какви средства можем да генерираме от сделката с JP Morgan. Ще бъде истински грях, ако не реализираме този формат.

Аз имам задачата Реал Мадрид винаги да е пионер. Когато има пари, има за всички. В момента проектът е в застой, но всички гледаме към бъдещето. Ювентус не е напуснал. Най-важното е, че тези мачове ще приковат вниманието на младите. Дванадесетте клуба подписахме договор. Можем да привлечем и други. Много от основателите напуснаха, защото УЕФА направи истинско шоу. Нямахме възможност да обясним за какво става дума, не ни дадоха шанс. Няма сценарий, в който големите отбори да губят пари, а останалите да печелят. Просто не виждам друг изход от сегашната ситуация. Нека някой друг да предложи нещо по-добро. Собствениците на английските отбори са американци и те са впечатлени от тази идея.

Ние станахме обект на манипулативна кампания, която твърди, че искаме да унищожим футбола. А всъщност става дума, че има хора с привилегии, които не искат да ги загубят. Не бях виждал подобна агресия от страна на президента на УЕФА. Всичко е организирано, личи си. Използват се заплахи и обиди, все едно сме убили някого. Но футболът трябва да бъде спасен. Намираме се в сложна ситуация. Може би някой от английските отбори не бе достатъчно заинтересован.

Работим над този проект от доста години и вероятно не успяхме да го обясним достатъчно добре. Тъжен съм, защото три години работа бе провалена. Ла Лига си остава недосегаема, когато говорим за правене на пари седмица за седмица. Шампионската лига обаче е остаряла и предизвиква интерес само след 1/4-финалите. Миналия сезон загубите бяха за над 650 милиона. Този формат не работи. Ние измислихме формат, в който най-добрите отбори в Европа играят заедно от самото начало. Може да спечелите пари, когато големите не търпят загуби от солидарност към останалите", завърши Перес.
Фенове, отбори, дрън дрън. Искат да си покрият или минимизират дълговете и не ги интересуват другите.

brakeit89
Фен на Калчото
Мнения: 120
Регистриран: 18 юли 2018, 13:14
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times

Re: Суперлига

Мнение от brakeit89 » 22 апр 2021, 13:27

Ne13sta , колега направо става вече забавно човек да ти чете мненията честно. :Д
Така си се хванал за тая Суперлига, че видиш ли ако бяхме участвали в нея и автоматично ставахме онзи велик Милан.
Това няма как да стане.
Тая Суперлига както се видя беше 1 огромна лъжа, както и всички обещания в нея. А от днешните постове на веждата и Перез ясно се вижда, че единственото за което са мислили е, не малки отбори, не футбол, а чисто и просто отборите им да са добре.
Грам не ги интересуват другите отбори, нито Милан и при първи удобен случай щяха да ни прецакат. Първо, че много отдавна не сме това, което сме и вероятно и 500млн. няма да ни оправят. Второ тая лига щяха да си я въртят баш големите, а имено английските отбори като Манафите, Сити, Челси, Реал, Барса и евентуално и Ювентус.
Другите щяха просто да съществуват. И беше въпрос на време да се получи едни, а имено посочените да взимат много повече от другите.

Прочети му на Перез 2-те интервюта. Цялата работа е супер аматьорски направена и като нищо щеше да доведе до хептен сриване на големите отбори. Перез просто искаше да си прави каквото си иска, след това щеше да се почне със смяната на правилата и прочие. Както и да харчи както си иска и да не се съобразява с никой.

За мен тоя проект и цялата тая идея щеше да доведе до фалит на доста клубове, а вероятно и до грох на доста от клубовете в тая Суперлига.

Тия пари, които уж са щели да дават реално е щяло е да е заем. И само ще се забатачат клубовете. Интереса според мен нямаше да се вдигне както видиш ли те очакваха. И реално тоя интерес щеше да го има за година-две и след това всички щяхме да искаме да си гледаме стария формат с всички отбори, защото тогава имаше голяма интрига, обрати, малки отбори отстраняващи по-големи и прочие.

За мен формата на ШЛ си беше напълно окей и справедлив.

П.П. Както се видя от оная снимка, не е като Милан да не е харчил пари последните години, просто са инвестирани грешно. Раниери го каза много точно:
"След като досега не си можел правилно да изразходиш 100 лири в джоба си, каква е гаранцията, че ще го направиш с милиони?”, сподели наставникът на Сампдория. "
Най-важното нещо е читаво ръководство, от там се почва с всичко, след това правилния треньор.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8897
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 1632 times

Re: Суперлига

Мнение от Ne13sta » 22 апр 2021, 13:43

Имаш право на мнение. Аз никъде не съм казал, че моментално ще станем онзи велик Милан. Просто от подобен проект бихме могли да извлечем сериозни дивиденти, а в моментното ни положение това няма как да стане. Нямаме богат бащица, нямаме собствен стадион, парите от Тв права за Серия А са далеч от тези в Премиър Лийг и Примера.

И аз не съм съгласен с някои регламенти на суперлигата, но като фен на Милан виждам потенциал за развитие. За да се подхване подобен проект от хора като Перез и Аниели, и за да се стигне до такова мащабно финансиране от Джей Пи Морган, то нещата не са били толкова черни, колкото се опитваш да ги изкараш.

За мен форматът на ШЛ се изтърка. Уефа са банда подкупни чичковци, които лансират проектите на шейховете, взимайки рушвети под масата. ФФП е една огромна лъжа, а ние сме доволно преебани от нея. Платини, Сеп Блатер, Чеферин, Инфантино... подкупни боклуци. Някои от тях бяха вече уличени в измами, ще се случи и с останалите.

За последен път ще го напиша. Суперлигата има доста дефекти, не е справедлива спрямо останалите отбори и няма гаранции, че ще се проведе по най-честният начин. Въпреки това, тя щеше да донесе огромни приходи в касата на Милан, с които да си стъпим на краката. За мен важен е Милан, а не останалите отбори. Който не е съгласен, поне да не плюе като догодина пак ни откъснат главата в Европа. Справка - гола на Кеси срещу манафите. Има и по-лесен вариант - отиваш във форума на Челси и всичко е точно. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Суперлига

Мнение от Rassilon » 22 апр 2021, 14:19

Неста, хайде да не си мерим фенството и да казваме кой къде да отива, може ли?

brakeit89
Фен на Калчото
Мнения: 120
Регистриран: 18 юли 2018, 13:14
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times

Re: Суперлига

Мнение от brakeit89 » 22 апр 2021, 14:21

Това с бихме могли да извлечем ползи е много относително нещо. И едно въпросче, като решат да ни изхвърлят от всички първенства, тия пари от тая СуперЛига дали ще ни оправят?
Тия пари чиста момента ли са? Или са чисто и просто един огромен заем, който всички ще трябва да връщат.
Защото както се видя Перез е голям на думи, ама реално нещата изобщо не са така, както той ги описва.
Вие тия Джей Пи Морган Банк, за някакви балъци ли ги мислите, ей така да хвърлят пари? Това е американска банка, огромна империя.
Само като прочетеш думата - американска и ти става ясно, че си имат някаква схема.
Каква е гаранцията, че след 3-4 години всичко няма да се срине и доста от т.н. големи отбори да фалират?
Няма го тоя филм някой да ти даде 450 милиона само за влизане.
Вярвате на всичко, което прочетете от Перез, ама както се видя тоя човек бълва само глупости и простотии.
Същият не каза ли, че Уефа не можели да ги пипнат с пръст и че нямало какво да направят? Слушам те?
Същият не каза ли, че 12-те отбора нямало как да напуснат тая СуперЛига ?

За мен тая Суперлига щеше да доведе до абсолютен крах, защото футбола няма как да съществува само с т.н. големи отбори. Тия пари за мен са си чист заем. Не се знае какви пари ще се печелят от тая лига редовно и дали това няма да доведе до крах на 1 камара клубове.
Ама Перез и английските отбори това не ги бърка, защото имат богати собственици. Нас обаче това ни бърка.


И отново казвам. Ако искаш да направиш 1 отбор като хората, първо ти трябва стабилно ръководство, след това точния треньор и собственици, които знаят какво искат и как да го постигнат.

Давам пример със Сити. Бяха на абсолютни приливи и отливи преди. Шейха обаче реши да вземе Чики Бегиристайн, да се направи проект и да се работи по него. Взеха и топ треньор и нещата им се получават(поне в Англия).

А Уефа, че е корумпирана сигурно е така. За мен предишното ръководство беше на 100% такова.
За мен Катунците бяха изкуствено избутани да станат топ отбор и в Испания и в Европа. За тях си имаше отделни правила, разрешено им беше да играят ханбал, при най-лекото докосване нарушения и картони, а за тях нищо, наскачаха и обграждаха при всяко единоборство(въпреки, че това е забранено и се наказва с картон) и бяха бутани и бутани и бутани.
Няма да забравя и 1 изказване на оня катил Платими, че видиш ли той бил наредил на реферите да наказват всички играчи остро, при "груби" влизания срещу Меси, че видиш ли трябвало да го пазим великана .... Това мисля, че говори предостатъчно.
Друг отбор обаче не смятам, че са бутали да печели титли. Реално има и човешки фактор и без съдията да е платен може да се ос****** не един или два мача.

Сега вероятно пак се въртят пари под масата, но ако реално всичко ставаше така, то Сити и ПСЖ много отдавна щяха да са спечелили ШЛ. А реално и двата клуба редовно ги режат.

А това, че съм фен на Милан не значи, че ще съм лицемер.
Не виждам и логиката ти да ме пращаш по други форуми. Това по принцип е знак, че липсват аргументчетата и почваме да се заяждаме на лична основа.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8897
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 1632 times

Re: Суперлига

Мнение от Ne13sta » 22 апр 2021, 14:39

brakeit89 написа:
22 апр 2021, 14:21
Това с бихме могли да извлечем ползи е много относително нещо. И едно въпросче, като решат да ни изхвърлят от всички първенства, тия пари от тая СуперЛига дали ще ни оправят?
Тия пари чиста момента ли са? Или са чисто и просто един огромен заем, който всички ще трябва да връщат.
Защото както се видя Перез е голям на думи, ама реално нещата изобщо не са така, както той ги описва.
Вие тия Джей Пи Морган Банк, за някакви балъци ли ги мислите, ей така да хвърлят пари? Това е американска банка, огромна империя.
Само като прочетеш думата - американска и ти става ясно, че си имат някаква схема.
Каква е гаранцията, че след 3-4 години всичко няма да се срине и доста от т.н. големи отбори да фалират?
Няма го тоя филм някой да ти даде 450 милиона само за влизане.
Вярвате на всичко, което прочетете от Перез, ама както се видя тоя човек бълва само глупости и простотии.
Същият не каза ли, че Уефа не можели да ги пипнат с пръст и че нямало какво да направят? Слушам те?
Същият не каза ли, че 12-те отбора нямало как да напуснат тая СуперЛига ?

За мен тая Суперлига щеше да доведе до абсолютен крах, защото футбола няма как да съществува само с т.н. големи отбори. Тия пари за мен са си чист заем. Не се знае какви пари ще се печелят от тая лига редовно и дали това няма да доведе до крах на 1 камара клубове.
Ама Перез и английските отбори това не ги бърка, защото имат богати собственици. Нас обаче това ни бърка.


И отново казвам. Ако искаш да направиш 1 отбор като хората, първо ти трябва стабилно ръководство, след това точния треньор и собственици, които знаят какво искат и как да го постигнат.

Давам пример със Сити. Бяха на абсолютни приливи и отливи преди. Шейха обаче реши да вземе Чики Бегиристайн, да се направи проект и да се работи по него. Взеха и топ треньор и нещата им се получават(поне в Англия).

А Уефа, че е корумпирана сигурно е така. За мен предишното ръководство беше на 100% такова.
За мен Катунците бяха изкуствено избутани да станат топ отбор и в Испания и в Европа. За тях си имаше отделни правила, разрешено им беше да играят ханбал, при най-лекото докосване нарушения и картони, а за тях нищо, наскачаха и обграждаха при всяко единоборство(въпреки, че това е забранено и се наказва с картон) и бяха бутани и бутани и бутани.
Няма да забравя и 1 изказване на оня катил Платими, че видиш ли той бил наредил на реферите да наказват всички играчи остро, при "груби" влизания срещу Меси, че видиш ли трябвало да го пазим великана .... Това мисля, че говори предостатъчно.
Друг отбор обаче не смятам, че са бутали да печели титли. Реално има и човешки фактор и без съдията да е платен може да се ос****** не един или два мача.

Сега вероятно пак се въртят пари под масата, но ако реално всичко ставаше така, то Сити и ПСЖ много отдавна щяха да са спечелили ШЛ. А реално и двата клуба редовно ги режат.

А това, че съм фен на Милан не значи, че ще съм лицемер.
Не виждам и логиката ти да ме пращаш по други форуми. Това по принцип е знак, че липсват аргументчетата и го караме на лична основа. Недей така, не се предавай още. :D
Как по точно ще ни изхвърлят от всички първенства ? По кой закон, и по кой член ? И ако изхвърлят всички тези отбори по някакъв начин, не мислиш ли че ще се дръпнат една огромна част от фенската маса ? В такъв случай Уефа и първенствата директно увисват откъм телевизионни приходи.

Сам си казваш, че си бил против предишното ръководство на Уефа, сам казваш, че някои отбори са били богопомазани, но същевременно си ок Милан да играе там без никакво лоби ? Аз не виждам логика тук, тъй като и сега нещата не са по-различни. Друг отбор не бил бутан, но в 2 сезона Реал взеха ушатата със 7 гола от засада. За суперлигата се говори, че и обикновеният зрител ще чува комуникацията между реферите. Би трябвало съдийството да е доста по-прозрачно и безпристрастно.

А Флорентино Перес може да е всякакъв, но се е доказал като един от най-великите президенти във футбола. Визиктката и успехите му говорят категорично. Силно се съмнявам, че ще набие Реал Мадрид в тинята. Лигата се разпадна заради английските отбори, но сега вероятно ще плащат неустойки.

Джей Пи Морган едва ли биха дали заем от 10 млрд. ако той не е рентабилен. Особено след финансовата криза през 2009-та заеми не се отпускат толкова лесно. Тук става въпрос за космически телевизионни права и масово популяризиране на футбола в Сащ. А да, и Уефа няма да прибира повечето приходи като организатор. :)

За форума на Чесли, мисля ти е ясно защо го казвам. Там всички ще да са против суперлигата, а ако не се лъжа, ти беше и фен на Челси. Ако съм в грешка и те бъркам с друг потребител, то се извинявам. :)

П.С. Не виждам нищо лицемерно в изказването си. Аз директно заявявам, че другите отбори не ме вълнуват. За мен е важно Милан да върви нагоре, а останалите - кучета ги яли.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Отговори