Суперлига

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1278
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 310 times
Been thanked: 194 times

Re: Суперлига

Мнение от Aliken » 20 апр 2021, 18:56

Бърз въпрос. 5те отбора, който влизат и те ли ще приберат 450-500м. ? Ако е така, представете си случайно или не отбор от ранга на Стяуа, Звезда или някой от родните ни тимове се класира и прибира минимум 450млн. :D
Изображение

Потребителски аватар
METO
Фен на Калчото
Мнения: 442
Регистриран: 04 юни 2018, 23:20
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Суперлига

Мнение от METO » 20 апр 2021, 19:41

Интересно ми е Малдини какво ще каже по въпроса. 🙄
Струва ми се, че участието ни в това начинание се дължи изцяло на Газидис и Елиът. Интересно ми е също дали някой е говорил с играчите и треньорите предварително.
От Юнайтед вече обявиха, че играчите са научили новината от медиите и че са били бясни от този факт.

Изчетох страшно много анализи и мнения днес и с изключение на собствениците на 12-те клуба (като вече излезна инфо, че 2 от тях са започнали да дават назаден) и няколко единици футболни хора, плюс подръжниците на идеята тук във форума, всички останали са твърдо против създаването на Суперлига, в момента, и в предложеният формат. Не виждам как от нещо, което се приема с такава доза негативизъм, може да произлезе нещо хубаво. Да не говорим, че дори да не се получи накрая и всичко да утихне с времето, участниците в този "опит за преврат" ще бъдат доста дълго време заклеймени от широката футболна общественост.
А след последните информации, че Байерн са били едни от инициаторите на идеята, а сега категорично се разграничават от турнира, започвам да се съмнявам дали не са планирали всичко това за да хлъзнат другите "големи" и да си разчистят ШЛ от конкуренцията. 😄
"Once Milan flows through your veins, it will flow forever in your blood." - Manuel Rui Costa

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Суперлига

Мнение от drzzd » 20 апр 2021, 20:19

Много смърди всичко. Ванката Газидис излезе и обобщи думите на Флорентино Перез и типично по американски, нарече феновете на футбола 'сокър фенове', което още повече нагнети ситуацията.

УЕФА и ФИФА пък в същото време потриват доволно и лицемерно ръце, радвайки се на подкрепата на футболните звезди, по-малките отбори и най-вече на футболните фенове, които в момента протестират в Англия, навън, пред стадионите. Нещо, което все пак вероятно ще наклони осезаемо везните, защото любовта към футбола в крайна сметка вероятно ще надделее... все някак. Поне към момента така ми се струва. Лошото е, че вероятно накрая ще страдаме ние - феновете на отборите, които решиха да се опълчат на статуквото, защото оттук насетне, УЕФА ще гледа с други очи на тези 12 отбора.

Много жалкото в случая е, че същите тия фенове, които в момента са по улиците, накрая пак ще бъдат излъгани, защото по-големите змии се намират в офисите на УЕФА и ФИФА. Хубавото в ситуацията е, че тия фенове едва ли ще го осъзнаят...

И все пак - надявам се, че все някога двете страни ще намерят общ език. Да видим обаче кога и какъв ще е той.

П.С. Между другото, Златан излезе с позиция (която не мога да потвърдя, че е официална)
Прикачени файлове
EzbZopjWUAA072Z.jpg
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Суперлига

Мнение от Sheva7 » 20 апр 2021, 20:51

brakeit89 написа:
20 апр 2021, 15:40
Sheva7 написа:
20 апр 2021, 01:23


Не ги мисли J.P. Morgan, а и това е кредит. ;) А УЕФА не може ли да сътворява каквото си поиска?



За пореден път едни алчни мошеници ще премерят сили с други такива. Нищо ново под слънцето и не знам защо трябва да мислим, че едните или другите са светци или демони. Един дол дренки са и "дезертьоритe", и "лоялните", "и новото", и "старото". Да, шамар е и за малките клубове, ама отношението на УЕФА и ФИФА не беше по-различно. Не съм виждал света и футбола по-разделен през живота си.
Чак правителството на Великобритания ще се меси... Това си е опит за промяна на статуквото и то е много по-мащабно, отколкото изглежда, ама пак казвам, че няма "добри и готини" в този спор. whistle
Борбата е за власт, влияние, контрол и пари. Както винаги.
Макар да не харесвам нито Уефа, нито Фифа и да смятам, че през годините е имало много очевидни наряди, това което Перез прави в момента, защото се вижда, че той е 1 от инициаторите, както и веждата, не е с цел някой да е добре, а е с цел ТЕ ДА СА добре.
Това е и гавра с всички фенове по света, които не са фенове на съответните отбори, а и не само.

Реално погледнато тия отбори, които са в Лигата по никакъв начин не са си заслужили мястото в нея, а ще са там всяка година.
ШЛ/ЛЕ в това отношение е много по-справедлива. Дава шанс на много повече първенства по света. Има и квалификации, което най-малкото носи и доста приходи.

Факт е, че със сигурност се крадат пари, ама някои хора си мислят, че едва ли не ако има 1 милярд приходи, то това е чиста печалба, което изобщо не е така. Ами разходите, които са адски много, организации, съдии и прочие.

И пак казвам тия пари няма кой да ги даде, за които се говорят.
Перез и другите дрънкат 1 камара глупости. Една камара фенове ще ги бойкотират и ще спрат да ги гледат изобщо. Имаш и 1 камара разходи, които досега си нямал, за официални лица, съдии, поддръжки и 1 куп други глупости. Ама видиш ли ей така от някъде ще раздаваш няколко милярда.
Тия спонсори бахти и балъците, те видиш ли съществуват за да раздават пари и да са на загуба. :Д
Тия суми, които се споменават са пълни глупости и да се залъжат хората.
Както и че видиш ли , те мислили за малките и средните отбори, което е поредната глупост.

Къде сравняваш 5 отбори, които евентуално ще влязат(реално ще са по-малко, ако вкарат Байерн, Борусия, ПСЖ), то буквално стават 2 отбора. И каква ще е тая квалификация на тия 2 отбора ?
Пълна пародия.
И пак питам Арсенал и Тотнъм с какво са заслужили да са там? Да не говорим, че и ние и Манчо в последните(и то доста от последните) години сме пълен леж. Интер и те бяха пародия. Добре, че ги пое Конте. Ама в момента, в който ги остави тия ще са си пак същата трагедия.
Ювентус ясно се вижда, че вървят надолу.

Пак казвам турните в ШЛ/ЛЕ са 429848924898 милиона пъти по-добре измислени и справедливи като правила.
Факт е, че клубовете в тази Суперлига имат милиони фенове по света, ама другите отбори, че дори и малките, да не би да нямат повече, ако ги събереш на куп ? В Англия има толкова много отбори с традиция и огромен брой фенове, които всяка седмица пълнят стадионите на отборите си, тия фенове с какво са заслужили тая гавра?
Тия фенове викаш не заслужават, когато отбора им играе страхотен футбол и влезе в топ 4, те не заслужават да играят в Европа, така ли ?
E, какво пречи това да е и експеримент с цел сондиране на общественото мнение?

На мен "щедростта" с тези милиони, дадени поравно на отборите, ми прилича на идеята за безусловен базов доход, само че в чудовищен мащаб и с огромно разделение на богати и бедни, футболно кастово "общество", ама всичко това се случваше и благодарение на УЕФА и ФИФА, кога е нямало по-привилегировани отбори, кога всичко е било честно и почтено? И аз съм против да се изливат такива пари и изобщо не смятам, че един ритнитопковец трябва да получава милиони, пък ако ще да се казва Меси, Роналдо, Бастен, Марадона (дано си е намерил качествен кокаин в Отвъдното - черен хумор, но с добри чувства), а някой хирург да е хиляди пъти по-ниско възнаграден, ама това ни е реалността. Още не пътуваме в Космоса да си търсим други планети, по-цивилизовани и интелигентни раси, та ще трябва да се примиряваме с наличното тук, докато сме живи, защото въпреки големите обещания пътуването в Космоса още дълго време няма да е достъпно за простосмъртните, нищо, че ще се изграждат хотели в космическото пространство. :D

И аз съм разсъждавал като теб. С някаква носталгия по "романтиката" във футбола, ама ако се задълбочиш, ще видиш, че използваме някакъв идеалистичен мисловен шаблон, конструкция, която се различава от реалността. Да, имало е някаква романтика, но феновете и хората обичат да хиперболизират, да изпадат в крайности и поляризации. Как Силвио Берлускони направи Милан страшилище в Европа? С пари и правилна трансферна политика. Светът си е бил комерсиален и тогава, просто сега девиацията и мащабите станаха брутални. На мен ми хареса предишният ти коментар - за лицемерието. То е навсякъде. Понякога си мисля, че е толкова вкоренено в същността на хората, че е като епидермис, уж покриващ покварата, но го прави само привидно, скелетът отдолу прозира. Забележи: никой не се надява да бъде по-морален. Всеки иска да бъде по-здрав, по-издръжлив, по-силен физически, по-богат, по-привлекателен, по-умен и знаещ (и това е без значение от пола и другите биологични и социални характеристики), но досега не съм чувал някой човек да си пожелава да бъде по-морален. Моралът обикновено се изисква от другите, но малцина са истински морални в думите и постъпките си.

"Светът не е нищо друго освен лотария на вещи, постове, титли и привилегии."
Франсоа Волтер

Материализъм, но не във философски смисъл, а в светски контекст. Комерсиализация, която разширява експанзията на нарцисизма и дехуманизацията. "Другият" е обект, територия, инструмент, стока, нещо, което носи или не носи полза. Това се наблюдава на микро- и макро-ниво. Е, знаеш много добре какъв бизнес е футболът. Пране на пари. Романтика...Романтиката е за заблудените фенове, илюзия. Намирам основания, за да говорим за романтика евентуално у някои футболисти от миналото, които бяха възпитани по друг начин. Те бяха с някаква рицарска осанка, с чувство за някаква чест, достойнство, морал и лоялност, но пак няма да е реалистично, ако ги идеализираме до степен на прехласване, при която не отчитаме, че и те не са били толкова съвършени, колкото ги описваме с думи. Да, по-романтични бяха онези времена, но настоящето не се е появило от нищото. Имало е нужните предпоставки за подобно развитие на футбола и света. Админът на форума и собственик на сайта пак е прав, аз също щях да го пиша. Човешкият свят си е джунгла с различни животинки и обикновено оцеляват и просперират хищниците, но също така е и колело в повечето случаи, та се редуват периоди на възход и падение.

Теб те помня от стария форум, мисля, че използваше логика и разум в построяването на мислите си.

Някой сравни футбола с кеча. Ми, то и в момента е почти същото. Уговорени мачове на високо ниво няма ли? Причината да следя доста по-малко играта, са именно тези мои прозрения, далеч не чак толкова дълбоки и са непълни, но са достатъчно солидна основа за промяна на светогледа ми. Да, още изпитвам носталгия по великите мачове на Милан от миналото, радвам се, че през 2020 и 2021 най-накрая клубът отбеляза напредък в развитието си. Искам да ги видя да побеждават в международни турнири, но съм осъзнал, че романтиката във футбола не е толкова реална, колкото на повечето хора им се иска или им е изглеждала в миналото, но в своите представи човек е свободен да създава свои светове и реалности в имагинерното пространство, както когато слуша хубава музика, чете завладяваща книга или гледа някой превъзходен филм, но е препоръчително и да не се заслепяваме от идеализма си, който и се подхранва социокултурно именно и заради тези "идеални типове" в нашето съзнание. :)
Последна промяна от Sheva7 на 20 апр 2021, 21:00, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Суперлига

Мнение от vik rossonero 96 » 20 апр 2021, 21:00

Челси се отказват.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Суперлига

Мнение от Sheva7 » 20 апр 2021, 21:01

vik rossonero 96 написа:
20 апр 2021, 21:00
Челси се отказват.
Е, нали уж договорът бил "жеуезен"? :D
Сапунката ще е голяма. :lol:

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Суперлига

Мнение от drzzd » 20 апр 2021, 21:15

Ман Сити също
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Суперлига

Мнение от drzzd » 20 апр 2021, 21:20

Барселона също се запътват към изхода, след изказване на Лапорта, че всичко е в ръцете на феновете.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Суперлига

Мнение от vik rossonero 96 » 20 апр 2021, 21:22

Сега всички ще си вдигнат гащите, оставаме в ШЛ и там ще ни таковат мамата от УЕФА :D Баш преебавка, блъфа май не сполучи.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Суперлига

Мнение от drzzd » 20 апр 2021, 21:24

Секунди по-късно излиза информация и за Атлетико... разпада се


п.с. ще ме прощавате за спама
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Суперлига

Мнение от Capolavoro » 20 апр 2021, 21:25

Направихме си лига, ще си играем сами и ще си я спечелим.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Суперлига

Мнение от drzzd » 20 апр 2021, 21:26

Да видим кой ще е първият италиански отбор. Бас ловя, че ще са братчедите. Те винаги го играят 'моралисти'.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Суперлига

Мнение от Capolavoro » 20 апр 2021, 21:28


Гост
ХАБИБ
20 апр | 21:15

32
Всичко е огромен фарс с който ще се направи така, че УЕФА да заделят повече пари за наградния фонд в измислената "Шампионска" лига :) Вече се говори за 6млрд награден фонд срещу 3,5 на "Суперлигата" :) Планът и успешен
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Суперлига

Мнение от drzzd » 20 апр 2021, 21:28

BREAKING: All 12 clubs are meeting tonight to discuss disbanding the Super League.
Това беше. Силата на масите е все още жива. Браво на всички, които застанаха зад каузата. Както споделих в мнението си по-горе - големите печеливши в крайна сметка ще са змиите от УЕФА и ФИФА.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Суперлига

Мнение от Petar Zanev » 20 апр 2021, 21:30

Интересно съдийство ни очаква в останалите кръгове до края на сезона...

Лично аз разграничавам играчите, треньорите и спортнотехническия щаб от алчността породила тази Супер Лига...

п.п. Жалко наистина, че змиите от Уефа ще “яхнат протеста”...
FORZA MILAN!!!

Отговори