Серия "А" 2023/2024

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 710 times
Been thanked: 1155 times

Re: Серия "А" 2023/2024

Мнение от R. GULLIT » 11 фев 2024, 11:55

Абе, той и Жиру, паднал на земята, не влияеше на играта, но видяха засада и може би ни лишиха от прекъсване на серията без победи.

Интер така или иначе щяха да вземат точки в мача.

C-Murder
Фен на футбола
Регистриран: 08 юни 2018, 23:24

Мнение от C-Murder » 11 фев 2024, 14:35

Dawnweaver написа:
11 фев 2024, 07:19
Интер с играта заслужава сигурно да е шампион, НО първият им гол е симптоматичен за състоянието на италианския футбол. Много бих се радвал да чуя трактовката на C-Murder по случая. Не се заяждам или нещо, просто друг интерист тук отдавна не съм виждал да пише.
Според мен - напълно редовен гол. Тюрам не пречи на видимостта на вратаря и не прави опит да играе с топката. За нарушение също не може да става дума. Патрисио знае, че няма никакъв шанс да достигне топката и не прави дори минимален опит за спасяване.
След мача четох изказванията на двама бивши рефери, които са чести участници по студията в Италия. Лука Марели и Грациано Чезари също смятат, че голът е зачетен правилно и се аргументират по сходен начин.
По-горе е личното ми мнение, но няма как да се подпиша, че съм на 100% прав в думите си.
И вероятно ще е така, докато правилата във футбола не бъдат написани по такъв начин, че да са безспорни и категорични.
Тоест, може би никога няма да сме свидетели на края на субективните интерпретации и постоянните полемики.

Накрая ще цитирам Де Роси:
“I spoke to Guida and told him that many offsides like that were flagged, but in my view that’s never offside,” said the coach in his press conference.
“The only controversy you might want to find is that I’ve seen many situations like that lead to disallowed goals, but in my view we ought to let those stand.”
“The rules are not written very clearly, we see every touch result in a yellow card, players go down too easily, every offside people try to argue is active when it isn’t. I think the authorities should let us help them to rewrite the rules.
“I saw the replay, Thuram’s position did not seem to be interfering with play. In my idea of football, that is a goal. I know modern football might see that as offside, but for the football I see and think we ought to work towards, that is not offside.”
И понеже споменавате ситуацията на Жиру срещу Наполи:
Маса допусна грешка, че отмени гола заради засада, позовавайки се на субективното си тълкуване на някаква подточка в правилата. Голът на Кеси трябваше да остане или да бъде разглеждано нарушение на Жиру срещу Жесус.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 429 times
Been thanked: 265 times

Мнение от AC_M » 11 фев 2024, 14:42

Абе минали работи от които ние сме страдали, лишавани от победи/титли, а за мердите са “вземани правилните решения”.
Помня и един БуШон, който цял видя, че извади топката един метър зад гол линията, а той имаше наглостта да твърди обратното, както и съдиите . Тогава пак не ни откраднаха победа и титлата ли?
#piolioutnow

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin

Мнение от R. GULLIT » 11 фев 2024, 15:28

C-Murder написа:
11 фев 2024, 14:35
Dawnweaver написа:
11 фев 2024, 07:19
Интер с играта заслужава сигурно да е шампион, НО първият им гол е симптоматичен за състоянието на италианския футбол. Много бих се радвал да чуя трактовката на C-Murder по случая. Не се заяждам или нещо, просто друг интерист тук отдавна не съм виждал да пише.
Според мен - напълно редовен гол. Тюрам не пречи на видимостта на вратаря и не прави опит да играе с топката. За нарушение също не може да става дума. Патрисио знае, че няма никакъв шанс да достигне топката и не прави дори минимален опит за спасяване.
След мача четох изказванията на двама бивши рефери, които са чести участници по студията в Италия. Лука Марели и Грациано Чезари също смятат, че голът е зачетен правилно и се аргументират по сходен начин.
По-горе е личното ми мнение, но няма как да се подпиша, че съм на 100% прав в думите си.
И вероятно ще е така, докато правилата във футбола не бъдат написани по такъв начин, че да са безспорни и категорични.
Тоест, може би никога няма да сме свидетели на края на субективните интерпретации и постоянните полемики.

Накрая ще цитирам Де Роси:
“I spoke to Guida and told him that many offsides like that were flagged, but in my view that’s never offside,” said the coach in his press conference.
“The only controversy you might want to find is that I’ve seen many situations like that lead to disallowed goals, but in my view we ought to let those stand.”
“The rules are not written very clearly, we see every touch result in a yellow card, players go down too easily, every offside people try to argue is active when it isn’t. I think the authorities should let us help them to rewrite the rules.
“I saw the replay, Thuram’s position did not seem to be interfering with play. In my idea of football, that is a goal. I know modern football might see that as offside, but for the football I see and think we ought to work towards, that is not offside.”
И понеже споменавате ситуацията на Жиру срещу Наполи:
Маса допусна грешка, че отмени гола заради засада, позовавайки се на субективното си тълкуване на някаква подточка в правилата. Голът на Кеси трябваше да остане или да бъде разглеждано нарушение на Жиру срещу Жесус.
Иво, хубаво при теб от над 15 г, познавайки те виртуално е, че ти винаги се стремиш към обективност.

Лошото е, че в сходни ситуации като вчерашната или онази с Жиру, се вимат разнопосочни решения. Които никога не облагодетелстват различни отбори в различните кръгове, за да кажем, че са случайни. А винаги са в полза на силния на деня или конкретен отбор.

Щом и Курва Норд го признава, макар и не съвсем открито, то дори на вас, като фенове на Интер, не ви е гот. Достатъчно силни сте като отбор, че да има нужда цял Свят да се настройва срещу и без това мижавата Серие А. Почти сте я спечелили тъпата втора звезда, защо държите да е 10 кръга преди края и на хартия като в друг мач на Жиру му вдигнат нова засада? Дежа-вю, довечера пак сме с Наполи rolleyes

Утре ще отидете в ШЛ, а статистиката ви като картони и нарушения, брой отбелязани и допуснати голове е съвсем различна. Вместо да сте подготвени за нов поне 1/2 финал в ШЛ, в конкурентна среда, Кривоокия / Съдиите (няма доказателства) осигуряват изкуствен комфорт, който ще се обърне срещу вас навън.

Cheffo
Любител на футбола
Регистриран: 10 окт 2019, 19:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Мнение от Cheffo » 11 фев 2024, 18:39

Почти във всеки мач, може да се намерят няколко спорни ситуации, които да се разглеждат като "бутане" или "рязане" в зависимост от гледната точка. Във вашият шампионски сезон, в мача който ни бихте 2-1, Жиру буквално отнесе Санчес и после вкарахте гол благодарение на това. Никой не свири фаул. От ваша гледна точка, всичко е ок. От страна на феновете на Интер, не е. В нашият мач срещу Фиорентина, им дадоха дузпа за удар на Зомер в главата на Нзола, след като първо изби топката. След това мернах някаква снимка с подобна намеса на Менян (не знам кой мач), където удря в главата противников играч без да играе с топката, но там нямаше дузпа. Вчера също Руй Патрисио боксира главата на играч на Интер при една ситуация, но никой нищо не каза.
Мисълта ми е, че винаги може да се оспори едно решение, особено в днешно време, където и при най лекото съприкосновение всеки пада, защото знае че има ВАР и евентуално може да се преразгледа. Особено фрапиращо е за мене, когато един отбор вкара гол и защитниците от другия започват да капят, като зрели круши, защото са усетили някакъв "контакт".

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 165 times
Been thanked: 260 times

Мнение от Ivanchenko » 11 фев 2024, 20:14

Имам 2ма познати, фенове на юфето. Преди няколко години, когато тях тънко или дебело ги бутаха съдиите (като почнем точно с онова “спасяване” на бушона), и то по подобен начин обясняваха че стоят нещата. Че и тях ги били порязвали съдиите, че съдиите в Италия били слаби и че правели много грешки. Та сега и феновете на Интер така. А съм сигурен че много добре си спомняте всички тесли и срещу вас в периода на Марота в юфето. И как дистанцията с останалите отбори се увеличава и реално няма особен смисъл от битка и инвестиции. И затова няма национален отбор, няма интерес към Серия А, няма приходи. Силно се надявам по-скоро да дойде денят, в който някой да ви опердаши в Европа и да си се радвате на мега постижението в Италия. Точно както го правеха смешниците от Торино.

Cheffo
Любител на футбола

Мнение от Cheffo » 11 фев 2024, 20:40

Ами, и вие бяхте така. Като станахте шампиони, пак мнението беше, че Интер са ги бутали съдиите, федерацията и т.н., а вие сте взели Скудетото "въпреки това". Нали се сещаш, колко смешно е това? Ако те бутат съдиите и федерацията няма как друг да стане шампион, каквото и да стане. Интересно е, как тогава ни бутаха, не станахме шампиони обаче. Следващият сезон не ни бутаха, а сега след като сме първо, пак започнаха да ни бутат и Марота да реди лигата. Интересно ми е, ако Ювентус спечелят титлата, пак ли ще са ни подпирали нас? Или ще са бутали Ювентус?

pippo
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 180 times
Been thanked: 165 times

Мнение от pippo » 11 фев 2024, 20:43

Cheffo написа:
11 фев 2024, 20:40
Ами, и вие бяхте така. Като станахте шампиони, пак мнението беше, че Интер са ги бутали съдиите, федерацията и т.н., а вие сте взели Скудетото "въпреки това". Нали се сещаш, колко смешно е това? Ако те бутат съдиите и федерацията няма как друг да стане шампион, каквото и да стане. Интересно е, как тогава ни бутаха, не станахме шампиони обаче. Следващият сезон не ни бутаха, а сега след като сме първо, пак започнаха да ни бутат и Марота да реди лигата. Интересно ми е, ако Ювентус спечелят титлата, пак ли ще са ни подпирали нас? Или ще са бутали Ювентус?
Човече, моля те! Преди два сезона, когато станахме шампиони съдиите предотвратиха една разлика между Милан и интер от поне 10 точки. Всеки безпристрастен и адекватен наблюдател го знае.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin

Мнение от R. GULLIT » 11 фев 2024, 20:44

Cheffo написа:
11 фев 2024, 18:39
Почти във всеки мач, може да се намерят няколко спорни ситуации, които да се разглеждат като "бутане" или "рязане" в зависимост от гледната точка. Във вашият шампионски сезон, в мача който ни бихте 2-1, Жиру буквално отнесе Санчес и после вкарахте гол благодарение на това. Никой не свири фаул. От ваша гледна точка, всичко е ок. От страна на феновете на Интер, не е. В нашият мач срещу Фиорентина, им дадоха дузпа за удар на Зомер в главата на Нзола, след като първо изби топката. След това мернах някаква снимка с подобна намеса на Менян (не знам кой мач), където удря в главата противников играч без да играе с топката, но там нямаше дузпа. Вчера също Руй Патрисио боксира главата на играч на Интер при една ситуация, но никой нищо не каза.
Мисълта ми е, че винаги може да се оспори едно решение, особено в днешно време, където и при най лекото съприкосновение всеки пада, защото знае че има ВАР и евентуално може да се преразгледа. Особено фрапиращо е за мене, когато един отбор вкара гол и защитниците от другия започват да капят, като зрели круши, защото са усетили някакъв "контакт".
Ако ми бе прочел малко по-надълбоко писанието, щеше да ме разбереш по-правилно.

Идеята, че във всеки ваш мач има "ситуации", а тук споделяш такава, която е веднъж на полусезон, описва точно нещата. Всякакви социалки правят поне по един стоп-кадър или видео на ситуации в мачове на Интер. Максимум през кръг, ако не всеки. Защо няма за Милан, Рома, Лацио, Аталанта? Просто е - няма какво да се показва. Нямаше и при онези 16 дузпи в 30 мача преди години, за които се говореше. Всички бяха дузпи, а не се дадоха и още няколко.

А примерът с Жиру е най-неудачен от всички, които посочи. Чисто игрово, като единоборство и като развитие на ситуацията изобщо. Но дори няма да навлизам в подробности.

Не ме разбирай погрешно. Милан не ви е конкуренция, защото още декември тази битка приключи. Явно сега целта е Ювентус да бъде подчинен. И май Марота ще се окаже много по-приятен от Моджи, с коИто си навъртяха поредицата титли в Торино.

Аз винаги съм казвал, че Интер е огромна крачка пред Милан чисто игрово и организационно. Докато тук слабата форма се оправдава със съдийство и чак след това с треньорските решения и формата на играчите, съдиите няма да има нужда да ви бутат толкова явно. Все ще сте пред нас, това е сигурно.

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 165 times
Been thanked: 260 times

Мнение от Ivanchenko » 11 фев 2024, 20:58

Ами колко да е смешно, ако не беше вашия вратар в отложения мач с Болоня и точно си ставахте шампиони. Иначе искаш ли да се хванем на бас, че баш юфето няма да станат шампиони. Освен ако малкия Пипо не направи някоя чутовна простотия. Но и той май вече си научи урока. Мисля че в момента мнението на всички е, че точно вашия отбор е най-добре подготвен за да стане шампион. И тези побутвания и картони на конкуренти са напълно излишни. Няма как да махнем пристрастието от гледната ни точка, както и вие, това е ясно. Но поне може да остане чисто футболния шанс за грешка, който нас ни направи шампиони. Този сезон си мисля че нищо не е оставено на шанса. Май финансите започват да натежават много сериозно и трябва максимално да се подсигури титлата. Пък в Европа до където стигнете.

И за да не излезне че само ви нападаме като се появите във форума, един такъв диалог винаги има смисъл.

Cheffo
Любител на футбола

Мнение от Cheffo » 11 фев 2024, 21:15

pippo написа:
11 фев 2024, 20:43
Човече, моля те! Преди два сезона, когато станахме шампиони съдиите предотвратиха една разлика между Милан и интер от поне 10 точки. Всеки безпристрастен и адекватен наблюдател го знае.
Съдиите ако искаха щяха да ни направят шампиони съвсем лесно. На първо време, щяха да свирят нарушението на Жиру срещу Санчес и нямаше да биете в този мач, което щеше да се окаже решаващо. И едва ли някой щеше да се оплаче, защото нарушение си имаше. Освен това със сигурност има още поне дузина положения, където можеше да ви порежат във финалните 5-6 мача. Сега се сещам за голът ви срещу Лацио, където Тонални избута с две ръце защитник в гръб, преди да вкарате. Ако федерацията и съдиите ни бутаха, съвсем лесно щяха да ви порежат в тези ситуации. Не знам защо не отчташ това, но отчиташ, че съдиите "предотвратили 10 точки разлика". Не знам дали осмисляш, колко нелепо звучи това.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 723 times
Been thanked: 2265 times

Мнение от vik rossonero 96 » 11 фев 2024, 21:21

Пусни си пак гола на Тонали и виж дали защитникът не пада след скачането, а Тонали слага ръце, за да не го събори и него. :) И след това си пусни ритника на Ранокия в крака на Белоти на "Олимпико ди Торино", където ВАР видяха чиста игра и нищо нередно. :)
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Cheffo
Любител на футбола

Мнение от Cheffo » 11 фев 2024, 21:24

R. GULLIT написа:
11 фев 2024, 20:44

Ако ми бе прочел малко по-надълбоко писанието, щеше да ме разбереш по-правилно.

Идеята, че във всеки ваш мач има "ситуации", а тук споделяш такава, която е веднъж на полусезон, описва точно нещата. Всякакви социалки правят поне по един стоп-кадър или видео на ситуации в мачове на Интер. Максимум през кръг, ако не всеки. Защо няма за Милан, Рома, Лацио, Аталанта? Просто е - няма какво да се показва. Нямаше и при онези 16 дузпи в 30 мача преди години, за които се говореше. Всички бяха дузпи, а не се дадоха и още няколко.

А примерът с Жиру е най-неудачен от всички, които посочи. Чисто игрово, като единоборство и като развитие на ситуацията изобщо. Но дори няма да навлизам в подробности.

Не ме разбирай погрешно. Милан не ви е конкуренция, защото още декември тази битка приключи. Явно сега целта е Ювентус да бъде подчинен. И май Марота ще се окаже много по-приятен от Моджи, с коИто си навъртяха поредицата титли в Торино.

Аз винаги съм казвал, че Интер е огромна крачка пред Милан чисто игрово и организационно. Докато тук слабата форма се оправдава със съдийство и чак след това с треньорските решения и формата на играчите, съдиите няма да има нужда да ви бутат толкова явно. Все ще сте пред нас, това е сигурно.
Аз, почти не гледам ваши и на Ювентус мачове, че да изкарвам такива спорни ситуации. Иначе в групи на Интер има достатъчно сравнения на такива ситуации, на хора които им се занимава с такива теории на конспирациите. И там се поставят Стоп кадри, разни статистики и т.н. Положението с Жиру си е фаул отвсякъде. Нито играе с топката, нито има намерение да го направи, нито играе рамо в рамо. Само че, за мене това не е бутане на съдиите за Милан, а просто такова тълкувание на съдиите, с което не съм съгласен. Ако тръгна да гледам всеки един ваш мач или на гобите, също мога да изкарам сума ти и спорни положения. И последно, това че в социалките се пускат разни неща, значи ли че са истина? Защото вчера настана голям рев за голът на Ачерби, а дори и Де Роси каза че няма нищо? След мачът но с Фиорентина, даже четох мнения че Гонзалес "нарочно" бил така дузпата. Това, сега сериозно ли е? Не ни стигат съдиите и федерацията, но сме купили и резервата на Фиорентина, която не се знаеше дали ще се появи в игра изобщо.
Последна промяна от Cheffo на 11 фев 2024, 21:25, променено общо 1 път.

pippo
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 180 times
Been thanked: 165 times

Мнение от pippo » 11 фев 2024, 21:25

Cheffo написа:
11 фев 2024, 21:15
pippo написа:
11 фев 2024, 20:43
Съдиите ако искаха щяха да ни направят шампиони съвсем лесно. На първо време, щяха да свирят нарушението на Жиру срещу Санчес и нямаше да биете в този мач, което щеше да се окаже решаващо. И едва ли някой щеше да се оплаче, защото нарушение си имаше. Освен това със сигурност има още поне дузина положения, където можеше да ви порежат във финалните 5-6 мача. Сега се сещам за голът ви срещу Лацио, където Тонални избута с две ръце защитник в гръб, преди да вкарате. Ако федерацията и съдиите ни бутаха, съвсем лесно щяха да ви порежат в тези ситуации. Не знам защо не отчташ това, но отчиташ, че съдиите "предотвратили 10 точки разлика". Не знам дали осмисляш, колко нелепо звучи това.
Прегледал съм всичко и съм го отчел отдавна, след това съм стигнал до това заключение. Както казах, безпристрастен наблюдател.

Cheffo
Любител на футбола

Мнение от Cheffo » 11 фев 2024, 21:29

vik rossonero 96 написа:
11 фев 2024, 21:21
Пусни си пак гола на Тонали и виж дали защитникът не пада след скачането, а Тонали слага ръце, за да не го събори и него. :) И след това си пусни ритника на Ранокия в крака на Белоти на "Олимпико ди Торино", където ВАР видяха чиста игра и нищо нередно. :)
Май не разбра, какво имам предвид. Ако вашата теория, че съдиите са купени за да спечелим титлата е вярна, това спокойно можеше да се свири фаул на Тонали. Дадох го за пример, защото това съм запомнил от репортажа. Както казах, почти не гледам ваши мачове, така че не мога да дам друга ситуация. Но, ако седана да го направя, съм сигурен че веднага ще мога да намеря поне 6-7 такива във вашите 5-6 последни мача, които един "купен" съдия би свирил в обратната посока, ако трябваше да ни прави шампион.

Отговори