Серия "А" сезон 2020/21

brakeit89
Фен на Калчото
Мнения: 120
Регистриран: 18 юли 2018, 13:14
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от brakeit89 » 27 май 2021, 14:35

cuorerossonero написа:
27 май 2021, 13:17
@Брекит89, провери колко пари похарчи Интер за футболисти по искане на Конте и тогава пак ще обсъдим дали работи без пари. За годишната му заплата пък въобще няма да споменавам. rolleyes
Жокер - само Лукаку струваше 80 милиона. Барела, Сенси, Хакими, Ериксен, Алексис Санчез и Бастони ги калкулирай ти. :D
Без да си правя труда да гледам детайлно, отварям трансфермаркет и виждам, че изминалия вече сезон са дали 105млн. за играчи, а са продали за 82млн.
Факт е, че предишната година дадоха също доста пари за играчи, но целта им беше да изградят отбор и реално колкото и пари да дадеш няма гаранция.
Веднага давам пример баш с Интер, предишните 4 сезона според трансфермаркет са дали 500млн. за играчи, а какво точно постигнаха преди Конте? Кое им беше най-доброто класиране, точки, близо ли бяха изобщо до нещо ?

И ние преди няколко години набихме доста солидни суми за играчи, ама от тия играчи нямаше много полза и реално колко пари им/бихме взели при евентуални трансфери, което е важното в случая?
Пак без да си губя времето и да гледам детайлни, 2017-2018 сме дали 195млн. за играчи, а 2018-2019 още 193млн. за играчи.
Какво точно постигнахме тогава?
Не е лошо да не забравяме, че и трансферните суми и парите тогава бяха съвсем други спрямо сега.

И аз никъде не съм казал, че видиш ли Интер не са давали пари или че Конте работи без пари. А, че от нищо прави нещо. А такива треньори има много малко.
Защото Интер къде бяха когато Конте ги пое? Не са били някакъв фактор и не са се избивали да играят за тях. Не са име като Реал, Барса, ПСЖ и английските отбори и буквално топ играчите да се избиват за тях. Напротив трябваше да работят с играчи, които са далеч от тая зона на "топ" играчи.
На трансфера на Лукаку всички се смееха, не ставал, бил свършен, а при Конте се превърна в 1 от най-добрите нападатели в Европа.

И кел файда като Конте се е мъчил 2 години да изгражда нещо, като сега ще го унищожат.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Casciavit » 27 май 2021, 14:49

Forze написа:
27 май 2021, 14:23
Според мен Интер последните две години си бяха еквивалента на Манчестър Сити в Италия, като единствения значим титуляр който продадоха беше заменен с по-скъп играч. Като проверим престоя на Конте в Ювентус също са харчили най-много в периода 2011-2014.

https://www.transfermarkt.com/serie-a/e ... =&intern=0

Но да погледнем само 2011-2012 и всеки да си вади сам изводите:

https://www.transfermarkt.com/serie-a/e ... =&intern=0

club Expenditure Income Balance

Juventus FC €101.83m €20.70m €-81.13m
AS Roma €91.60m €26.13m €-65.47m
SSC Napoli €72.70m €23.79m €-48.91m
AC Milan €65.15m €22.30m €-42.85m
Когато цифрите говорят...

И какво излиза, че Конте харчи повече от Анчелоти в Реал. thumbsup

Цифрите ясно показват как процедира: бай Конте отива в клуб Х, харчи едни пари, прибира тлъсти заплати и бонуси и след две години офейква с 200. Пасивите са огромни, спортно-техническите успехи не докрай задоволителни, обаче неустройките си се изплащат. Само, че ние си нямаме Роман Абрамович и Аниели да покриват финансовите загуби от престоите му и можем да приключим в Серия Ц.
Изображение

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Il Professore » 27 май 2021, 14:52

Накратко - кур за Конте, кур за Алегри, Форца Падре Пиоли! :D
Изображение

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Casciavit » 27 май 2021, 15:04

Сезонът се очертава доста любопитен с имена като Алегри, Пиоли, Спалети, Моуриньо начело на водещите отбори. Говори се, че и Диего Симеоне може да поеме Интер. Определено ще заформят интересна компания.
Да минава бързо това лято и да гледаме треньорските битки наесен. :)
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Capolavoro » 27 май 2021, 15:07

Аз определено се нуждая от малко почивка след този сезон. Емоционално се изчерпах поне за месец-два и ми се иска спокойствие. От десетина години не сме били така замесени в битката за челните места, а нашите момчета решиха и малко тръпка да оставят за последните минути на сезона.

Нека се порадваме още малко на второто място, на завръщането в шл, да си лаламе кой отбор ще ни се падне от втора урна и дали в първа ще изтеглим Виляреал или Спортинг.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от vik rossonero 96 » 27 май 2021, 15:08

Диего Симеоне ще поеме Интер точно когато аз поема Милан. :D Оня взима 40+ милиона на година. :) Точно в момента Интер нямат пари задника си да избършат, камо ли да плащат на Чоло. :D
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Casciavit » 27 май 2021, 15:25

Staying in Italy, a vacancy has just opened up at the home of the country’s champions, Inter Milan, after their title-winning boss Antonio Conte left with a year remaining on his contract.

Lazio coach Simone Inzaghi, former Nerazzurri player Diego Simeone, and Maurizio Sarri have all been thrown into the frame for the job, while Zidane is a 4/1 shot (Sky Bet).
Според букмейкърите Чоло е с немалък шанс. Да не говорим, че договорът му с Атлетико изтича другото лято, а през пандемията му бяха орязали заплатата с внушителните 70%.

Аз се надявам да не иде в Интер, защото неговия стил би паснал чудесно на Калчото и на техния противен отбор. Но май шансовете за това не са толкова нищожни.
Изображение

brakeit89
Фен на Калчото
Мнения: 120
Регистриран: 18 юли 2018, 13:14
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от brakeit89 » 27 май 2021, 15:26

Casciavit написа:
27 май 2021, 13:48
Е да няма как да го сравнявам с Гуардиола и неговите подарени титли в ШЛ. Защото специално и двете му ШЛ са от скандални по-скандални. Мисля, че всички помнят мача им с Челси и как им подариха финала и титлата. Иначе да голям спец е, като разполага с най-скъпия състав. Чудно само, защо тоя голям спец не успя да спечели нищо с Байерн Мюнхен и му трябваха толкова години в Сити за да стигне до финал в ШЛ и то след като всички големи клубове в Европа с изкл. на ПСЖ дадоха голяма задна и то при положение, че е изхарчил над 1 милиард в Сити ....
Чудно Гуардиола не успя ли да падне с космически резултат в ШЛ с колоса Байерн ? Едно такова 5-0 им писаха Реал.
Чудно Гуардиола с отбор за млрд. не успя ли да отпадне от Лион в ШЛ с около 150х пъти по-скъп и класен отбор ? Монако не ги ли отстрани още на 1/8 финал ?
Ливърпул не ги ли отрезви с около 10х пъти по-евтин състав, с 5-1 на 1/4 финал? Отпадане от Тотнъм, като няма да коментираме в разликите на състава?
Хави специално е титуляр в Барса от 2000г. Иниеста от около 2002г.
И двамата бяха топ играчи преди Гуардиола да ги поеме. Меси беше огромен талант и вече беше наложен от Рийкард.
И 3-мат накуп също така бяха спечелили ШЛ с Рийкард(и тя малко подарена).

За престоя на Конте в Англия ли искаш да си говорим ? Наясно ли си, че пое Челси, които бяха завършили 10-ти ?
И Гуардиола и Моуриньо тогава накупиха звездни състави и дадоха доста повече пари, а на Клоп му беше втори сезон.
И Конте им натри носа на всички. Спечели първенството с изравнен рекорд за поредни победи тогава и финал за Купата на Англия. На следващата година спечели Фа Къп, като това си беше чист рекорд, защото се изпокара с Марина Грановская, която имаше съвсем други планове за селекцията и имаше борба за власт. Конте искаше едни играчи, а му взеха други. Още тогава между другото искаше Лукаку, ама Грановская се правеше на желязната лейди в преговорите и се остави Юнайтед да им го откраднат и му взеха Мората, което тотално счупи моста между ръководство и треньор тогава. За това Челси се провалиха така на следващата година.
Браво, че си намерил за неуспеха му в Аталанта, ам нищо не каза, че с Бари спечели Серия Б и успя да доведе Сиена до промоция преди да поеме Ювентус. Така, че не е като да не е постигнал нищо с "малките" отбори, които е водил преди това.

Я кажи сега обаче за нашия специалист, какво точно е постигнал до момента в кариерата си ? Той не водеше ли Интер, и не беше ли увонен след серия от 5 загуби и 2 равенства в последните им 7 мача? И то в сезон, в който според трансфермаркет Интер са дали 160млн. за трансфери ....
Аналогия между двамата не може да се прави прав си.

Ще ти отговоря и за ШЛ. Тоя турнир малко или много е на късмет. И отпаданията на Конте доста често са били на кантар или заради идиотски грешки на играчите. Поне мачове, които съм им гледал. ШЛ обаче се печели така да го кажа с постоянство. Изграждаш си 1 позиции и евентуално чакаш съдбата да ти се усмихне, ако мога така да го кажа.
Но и в 3-те случая, в които Конте е бил в ШЛ, то е било в момент, в който изгражда дадена отбори.
Алегри знаеш ли кога щеше да го изгради тоя отбор на Ювентус и кога щеше да ги закара на 2 финала, ако ги беше поел, когато Конте го изграждаше тоя отбор?
Кажи и на кое мястo бяха Ювентус, когато Конте ги пое? Мда на 7-мо.
Алегри също го харесвам много като треньор и редовно съм го защитавал тук, когато ни водеше, ама спецове като тебе обясняваха колко не струвал и той.
Ама кажи на тия 2 финала какво направиха Юве с каква клизма реално стигаха до тия финали ? И на двата финала бяха категорично надиграни.

И някои хора са ми много интересни тук. Алегри докато ни водеше и си мълчеше и беше окей с трансферите(които бяха пародия) и той излизаше и казва, че е доволен и вярва на Галиани и т.н. тука се наричаше подлога, женски полов орган и че нямал собствено мнение и че едва ли не е най-долния, защото го правят на идиот и той си мълчи и не се надига да посочи х и y.

Конте обаче, който е на другия полюс и реално си търси правата, защото като е поел отбора са му били обещани определени неща, определена селекция, определен проект и видиш ли, като решат да го правят на идиот, понеже той се представя доста по-добре от очакваното и така да го кажем преизпълнява целите и те решат да му се ***** за наградата, както стана в Челси(защото точно това стана, аз Челси ги следя и знам много добре какво се случи в отбора), Конте бил много лош, алчен и какво ли не.
Е то явно няма угодия за някои хора.
А за Диего Коща явно грам не си запознат, както и по повечето неща, ама чул, видял, прочел нещо и хоп.
Коща по средата на сезона реши да мрънка и да иска да ходи в Китай(ако не ме лъже паметта), защото му бяха предложили някаква умопомрачителна заплата. И за капак Коща почна да бойкотира отбора и тотално нищо да не играе. Направо не знам как Челси тогава успяха да добутат сезона и да спечелят титлата. Коща си беше леке, след това като отиде в Атлетико, те дали не се наиграха? Изкара си някакво огромно наказание за някаква глупост и редовно беше или контузен или с червен картон. И за 4 сезона в Атлетико е вкарал общо 19 гола, мда ....
Можеш да не го харесваш и да смяташ, че е слаб треньор, ама да омаловажаваш успехите му е смешно.
Три различни отбора в лицето на Юве, Челси и Интер и винаги е печелил първенството, което говори достатъчно.

Мда трябва да съм луд, видиш ли да не искам да ни води треньор, който е доказан победител, който се е доказал, че може да изгради отбор буквално от нищото и насажда шампионски манталитет, което малцина треньори в световен мащаб умеят да правят.
А що се отнася до заплатата, ами просто е, ако имаш амбиции и искаш наистина да изградиш и постигнеш нещо, почваш от треньора.
Иначе и по 200млн. всеки сезон да даваш файда няма да има. И да по-добре да даваш 13млн. на треньор и да имаш топ такъв, отколкото да даваш 5млн. и буквално да си без треньор. Говоря генерално, не за Пиоли.
И заплатата на Конте е 10млн., като може да стигне до 12 с бонусите, ако изпълни определени цели.

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от EGPanovski » 27 май 2021, 15:31

Интер тежко го задухват при положение че Алегри се върне в Юве. Там им беше надеждата, обаче няма как да се случи.
Чоло в Интер е мисия невъзможна. Орязан бюджет, продадени футболисти най-вероятно....никакъв шанс да го привлекат.

brakeit89
Фен на Калчото
Мнения: 120
Регистриран: 18 юли 2018, 13:14
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от brakeit89 » 27 май 2021, 15:37

Симеоне взима 40+млн. заплата и тъкмо стана шампион с Атлетико, как точно го виждате това да отиде в Интер? :Д
Интер според мен отсега нататък ще се борят за топ 4.
Единствената причина да станаха шампиони и да бяха толкова силни последните 2 години е Конте.
Нищо, че някои хора тук не искат да му признаят успехите и качествата.
От 7 сезона с Юве, Интер и Челси има 5 титли в първенствата, което е красноречиво.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Casciavit » 27 май 2021, 15:45

Какви 160 милиона за трансфери е харчил Пиоли в Интер, ти на КАЛЕ ли си? :lol: Пиоли пое Интер ноември и ги напусна май месец. Не е харчил нищо. Другото няма да го коментирам, защото няма смисъл. Халюцинираш много и не пишеш нищо съществено.

Нека Перукан настигне първо Роберто Ди Матео по европейски трофеи, после да си мери пишлето с Гуардиола. rolleyes Това е все едно да сравняваш Тотнъм с Реал Мадрид по успехи.
Показах ти ясно, че Анчелоти в Мадрид е похарчил по-малко пари от Конте в Ювентус през сезон 2013-2014. Въпреки това им донесе Десетата ШЛ, в същия сезон, в който Конте отпадна в група с Копенхаген и Галатасарай, а след това бе надупен и от Бенфика за Лига Европа.

Интер не ме интересуват, аз съм фен на Милан. И все пак, да отпаднеш не един, не два, а три пъти в груповата фаза на ШЛ и да се пишеш на голям треньор, е признак на евро-олигофрения. Sorry.
Изображение

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от cap7ainjack » 27 май 2021, 16:32

Тоя пък Алегри намери къде да се върне.

Потребителски аватар
Altafini
Фен на Милан
Мнения: 566
Регистриран: 30 юли 2018, 13:02
Has thanked: 28 times
Been thanked: 96 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Altafini » 27 май 2021, 17:03

cap7ainjack написа:
27 май 2021, 16:32
Тоя пък Алегри намери къде да се върне.
Нормално. Колко време стои без отбор вече. Явно си чакаше някой от грандовете да го потърси ама не го бръснат за слива. :D

Потребителски аватар
levvel
Фен на Калчото
Мнения: 265
Регистриран: 04 юни 2018, 15:09
Has thanked: 150 times
Been thanked: 19 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от levvel » 27 май 2021, 17:07

Извод : к*р за конте и интер

baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от baggior18 » 27 май 2021, 17:19

vik rossonero 96 написа:
27 май 2021, 15:08
Диего Симеоне ще поеме Интер точно когато аз поема Милан. :D Оня взима 40+ милиона на година. :) Точно в момента Интер нямат пари задника си да избършат, камо ли да плащат на Чоло. :D
Недей, че сега ще се появи братовчеда да ни разкаже за финансовата мощ на Сунинг. :D

Заключена