Серия "А" сезон 2020/21

XxXDead_worlDXxX
Фен на футбола
Мнения: 34
Регистриран: 10 юни 2018, 03:01
Has thanked: 2 times
Been thanked: 99 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от XxXDead_worlDXxX » 09 апр 2021, 01:20

В отговор на някои от отзивите снощи, ще споделя, че съм съгласен с мнението, че дузпа за Сасуоло трябваше да има, но много по-рано в мача беше подмината и друга спорна ситуация.

Изображение

Както виждате – ръката на играча на Сасуоло далеч не е в „прибрано“ положение, а в случая тази ситуация предхожда другата.
Не знам и защо толкова неистово, категорично, и на сто процента сте убедени, че отлагането на този двубой беше в наша полза, при положение, че в онази седмица те бяха изиграли междинен мач и имаха доста по-малко време за почивка, а и, както сами сте отбелязали – ставаше въпрос за само два заразени играча и разликата така или иначе нямаше да е огромна. А всъщност това отлагане се случи заради забрана на здравните власти в Милано /също както Наполи бяха отложили мача си с Юве/, а не заради решение на футболната федерация.
Това не е спорене, но просто според мен повечето се водите преди всичко от омразата към клуба, за което не ви упреквам и това го казвам абсолютно искрено. Така е общо взето в абсолютно всички групи/форуми. Всеки тълкува и отбелязва нещата в зависимост от своите собствени пристрастия. Ако например си представим нещо като инверсия на обстоятелствата и този сезон бяха свирили повече дузпи за нас, а ваш мач бяха отложили или имаше ситуация като снощната – тогава пък вие щяхте да констатирате колко много дузпи ни дават и съответно и ние /или по-скоро повечето от колегите, тъй като аз се старая да разсъждавам обективно/ щяха да са убедени, че са ви „бутнали“ здраво с тези отсъждания. На този принцип разсъждават като цяло абсолютно всички хора с някаква клубна принадлежност, така е и с треньорите, така е и с играчите, така е и с феновете – просто зависи кой на чия страна е. :D
А истините са следните – лично аз не смятам, че дузпите, дадени в полза на Милан, са причина този сезон като цяло да стоят по-добре /дори и по мое мнение да имаше някои спорни такива/. Причината е в стабилността и относителното постоянство, което Пиоли успя да внедри в съблекалнята и на терена, както и убийственото представяне в гостуванията. Дори и да се вижда регрес в последно време /най-вече в домакинствата/, Милан все още е във водеща позиция за класиране в ШЛ за първи път от много време насам и шансовете си остават напълно реални и всичко това не е случайно, нито „подарено“.
Причината пък Интер да е първи е също постоянството в резултатите и добрия баланс в отбора, постигнати до голяма степен благодарение на треньора ни Конте.
А причините Юве да спечели толкова много поредни титли и да се превърнат в хегемон са основно две, и те не са в съдиите, дори и да е имало не един и два гафа в тяхна полза. Първата е, че въпреки някои „обстоятелства“, те все пак си бяха най-добрия и стабилен отбор, а втората /от която всъщност е следствие и първата/ е, че след поредица безумия и неадекватщини от страна и на двете ръководства, повтарящи се години наред, Интер и Милан се превърнаха от грандове в два полу-посредствени отбора, неспособни да окажат конкурентна съпротива.
Сега… пределно ми е ясно, че всички ще си останат със същите мнения, никой няма да каже „Брей, колко далече от истината съм бил! Ама сега след поста на колегата вече мисля друго за Интер!“, заради това и няма да влизам в пререкания и дискусии, предразполагащи към излишно разтягане на локуми и безсмислени полемики. В нашата група е същото – никой няма да си промени мнението за Милан, кой каквото и както да му каже :D Общо взето ние си мислим, че сме различни, но всъщност до голяма степен сме си абсолютно еднакви. Така че не влизам с идеята да променям някого или нещо /това би било по-абсурдно и от този така втрещяващо абстрактен „дизайн“ на нашия четвърти екип, постнат по-горе. :) /, а просто споделям становище.
Ще споделя и че лично аз стискам и ще стискам палци на Милан да се класира поне в четворката. Може и да разсъждавам като чичка /макар и да съм далеч от тази възраст/, но си мисля, че за да е силен единия милански отбор – другият също трябва да е солиден. Евентуално класиране в ШЛ определено ще допринесе за това, така че от сърце ви желая успех на финалната права!

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от BANKERA » 09 апр 2021, 10:23

Факт е, че след мача помежду ни за купата сезона се преобърна за 2-та отбора. Самия мач беше доста изнервящ и изпълнен с доста съдийски грешки, излишни расистки преигравания, гмуркания и прочие. Но след този мач започна падението при нас и сдадохме първото място в идните седмици. Тук ще отбележа, че братчедите си получиха не малко аванти, които подпомогнаха да направят нужната точкова разлика в момента, но по-голямата вина си е основно в нас, защото ако не бяхме смъкнали нивото толкова рязко щяхме да сме по-близко и да внасяме малко напрежение поне, вместо сега да имат подобна комфортна преднина.
Изображение

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от EGPanovski » 09 апр 2021, 13:01

Трябва да спрем да губим глупави точки, мамка му! Стига, баста! Това със Сампдория беше един от най-зле изиграните ни мачове изобщо. Разхождаме се и чакаме противника сам да си вкара гол. Не осъзнахме ли вече че отборите се затварят срещу нас и ние страдаме? Направо толкова ме е яд на тоя мач, че не знам дали ще ми мине скоро. Тъпотията на Ернандез не искам да я коментирам даже....
Задължителни, ама задължителни победи в следващите поне няколко мача. Вижда се че другите отбори си вършат работатата, а не като нас....
Forza Milan!

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от cap7ainjack » 09 апр 2021, 14:55

Или се стягат и играя все едно имаме шанс за скудето, както 1вия полусезон или, ако я карат така лежерно заминаваме от топ 4. Това е положението.

С тези тънки смекти: "колко точки ни трябват за ШЛ", "целта ни е топ 4" и т.н. ще изядат дървото.

Който излиза за равен губи. Същото и с точките за ШЛ

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от cuorerossonero » 09 апр 2021, 17:13

Между другото, изпуснем ли четворката, за мен Пиоли ще трябва да бъде сменен още в началото на лятото.
Да - свърши страхотна работа и да - отборът играеше отлично в не малък период. Но извинявам се, ако като треньор допуснеш чак такъв срив, че пропилееш подобна преднина и всичко постигнато замине в канала само за четири месеца, с такъв провал съвсем ясно показваш, че ти в дългосрочен план не си за този отбор. rolleyes
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Ne13sta » 09 апр 2021, 17:33

Аз мисля, че ако не вземем мачовете с Парма и Дженоа, то Бонера трябва да довърши сезона. rolleyes
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от vik rossonero 96 » 09 апр 2021, 17:38

Аз викам до час-два вече да си е стегнал багажа. От четири дена един мач не е спечелил.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от BANKERA » 09 апр 2021, 19:23

cuorerossonero написа:
09 апр 2021, 17:13
Между другото, изпуснем ли четворката, за мен Пиоли ще трябва да бъде сменен още в началото на лятото.
Да - свърши страхотна работа и да - отборът играеше отлично в не малък период. Но извинявам се, ако като треньор допуснеш чак такъв срив, че пропилееш подобна преднина и всичко постигнато замине в канала само за четири месеца, с такъв провал съвсем ясно показваш, че ти в дългосрочен план не си за този отбор. rolleyes
За мен след този срив точно си показа, че не е за нашия проект и в бъдеще, ако ще се случват подобни изпълнения наистина ще е по-добре да се разделим още лятото. Но тогава идва важния въпрос дали можем да намерим някой доказан спец, който да "доошлайфа" отбора. Влезем ли в ШЛ моментално си дигаме престижа макар и с малко, но за да вземем някой врял и кипял в занаята да води отбора трябва да бъде убеден в проекта ни и посоката на развитие за в бъдеще.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от cuorerossonero » 09 апр 2021, 20:50

BANKERA написа:
09 апр 2021, 19:23
За мен след този срив точно си показа, че не е за нашия проект и в бъдеще, ако ще се случват подобни изпълнения наистина ще е по-добре да се разделим още лятото. Но тогава идва важния въпрос дали можем да намерим някой доказан спец, който да "доошлайфа" отбора. Влезем ли в ШЛ моментално си дигаме престижа макар и с малко, но за да вземем някой врял и кипял в занаята да води отбора трябва да бъде убеден в проекта ни и посоката на развитие за в бъдеще.
Този срив според мен беше напълно обясним с многото липсващи основни футболисти за прекалено дълъг период от време, а това са неща, за които трудно бихме могли да обвиним треньора. Даже доста дълго издържахме със сюрреален състав преди да забуксуваме, а няма отбор, който месеци наред да играе при непрекъсната липса на 5-7 титуляри и това да не се усети, редно е да сме обективни. Не че това оправдава абсурдното представяне срещу Сампдория например, ама айде, от мен да мине. :D
Сега вече обаче всички са налице, с изключение на Калабрия и Романьоли, който така или иначе напоследък изгуби титулярното си място за сметка на Томори. И в следващите 9 мача извинение за ходене по терена няма да има. rolleyes
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от drzzd » 09 апр 2021, 22:04

#ACMilan have hit the woodwork more times than any other team in Europe in the league this season (19 times)
Пиоли е виновен, че не влизат :(
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от BANKERA » 09 апр 2021, 22:36

drzzd написа:
09 апр 2021, 22:04
#ACMilan have hit the woodwork more times than any other team in Europe in the league this season (19 times)
Пиоли е виновен, че не влизат :(
Ставате банални вече. Айде изкарай ми я тази същата статистика за общо отправени удари към противниковите врати(точни/неточни) и тогава да ти дойде малко реалната картинка. Като отправяме малък брой удари(в някой мачове даже такива изобщо няма) нормално бройката на гредите, които нацелваме да ни влияе толкова. И да в случая Пиоли е виновен за страхливата ни игра, че в някои случай дори и липса на каквато и да е било.
Изображение

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от Casciavit » 09 апр 2021, 23:11

vik rossonero 96 написа:
09 апр 2021, 17:38
Аз викам до час-два вече да си е стегнал багажа. От четири дена един мач не е спечелил.
thumbsup

Абе Радо принципно си е прав, че ако изпуснем 4-ката трябва да се разделим, но са ми смешни троловете дето подскачат и се радват сякаш вече сме вън от зона ШЛ. Алоууу, Милан е втори в класирането все още, не бързайте с шампанското. rolleyes

Обаче имам чувството, че Рахнев умишлено им пусна тази въдичка, за да види колко им е акъла. А те шаранчетата веднага налапаха кукичката и се издадоха.
Недоумявам как може да съществуват фенове на Милан, които се надяват отбора да се провали, за да излязят и да кажат "казах ли ви". facepalm Банкерска му работа.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от cuorerossonero » 09 апр 2021, 23:20

drzzd написа:
09 апр 2021, 22:04
#ACMilan have hit the woodwork more times than any other team in Europe in the league this season (19 times)
Пиоли е виновен, че не влизат :(
Не бе братле, аз съм далеч от мисълта да плюя Пиоли наизуст. Факт е обаче, че преди да дойде в Милан, Пиоли беше класически среден треньор и точно затова повечето фенове бяхме разочаровани от назначаването му.
В края на миналия сезон, след локдауна, отборът тръгна и направи силна серия, даде сериозна заявка за нещо повече и логично Пиоли го оставиха на поста, зарязвайки Рангник, който беше почти назначен. И повечето фенове бяхме напълно съгласни с това решение.
Този сезон започнахме страхотно, направихме чудесна първа половина и водехме в класирането. После дойдоха контузиите, Ковид, и логично се сринахме. Имаше обективни причини.
Въпросът е на този срив да се сложи край, за мен това е важното и възможността да не се случи е това, което ме притеснява. Защото ако продължим с безличните представяния, този път вече с пълен състав и провалим сезон, който до половината беше отличен, вече няма да има обективни причини. И вече няма как треньорът да не е виновен.
Това имах предвид.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от drzzd » 09 апр 2021, 23:25

Не бе, аз дори не съм чел по-горните мнения в детайл. Просто срещнах това в twitter и реших да си направя ташак. :D

Пък дали е банално, не знам. Аз се изсмях на собствената си тъпотия. С глас. Не го приемайте толкоз навътре, плс. Особено банкера. Забелязал съм, че палиш клечката от нищото, което не е много здравословно.

Иначе и аз съм съглсаен, че най-моралното решение, ако изпуснем топ 4, е Пиоли да стегне багажа. Както направи Гатузо преди него.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Серия "А" сезон 2020/21

Мнение от drzzd » 09 апр 2021, 23:39

п.с, че да не едитвам вече за 18 път мнението си по-горе...

Don't mind me и в бъдещите ми мнения, щото като цяло, в последните дни го играя малко по-иронично, че тука големи драми напоследък.
Единият вечен критик заяви публично, че си давал почивка от форума, 5 дни по-късно направихме фиаското със Сампдория и същият се появи съвсем очаквано със същата тежка и обоснавана критика тип "аз казах ли ви, че сме слабаци", другият критик, както казах, пали клечката от нищото и почва да сее обиди, което е доста... кофти и ненужна черта, което като гледам ще вземе да доведе до размяна на телефонни номера. Не знам романтика ли е това или друг тип любов.
И в тоя ред на мисли май решението, тук и в тези тежки за всички фенове дни, е да го караш леко и с тънък хумор... Та молбата ми е да няма обидени и засегнати. Аз просто ей така за кефа... :D
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Заключена