Rossoneri on fire бр.17 - гост Aliken

Потребителски аватар
nikossf
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 26 яну 2019, 20:58
Has thanked: 131 times
Been thanked: 266 times

Rossoneri on fire бр.17 - гост Aliken

Мнение от nikossf » 24 ное 2023, 17:21

Здравейте ! Отново е време за поредния брой на Rossoneri on fire. Гост тази седмица е Aliken. Желаем ви приятно четене !

Благодаря на колегата @nikossf за възможността да се представя малко по-подробно пред съфорумниците миланисти, с които коментираме по някой път и доста разгорещено :D случващото се в любимия ни отбор. Смениха се вече няколко форума, но страстта на всички остава все така голяма.

nikossf : Здравей, би ли се представил накратко ?

Aliken: Привет, казвам се Александър na 33 години от гр.Пазарджик. По образование ел.Техник и инженерна Физика, работата ми е свързана по-скоро с второто. През свободното ми време обичам да пътувам. Обиколил съм "стоте национални туристически обекта", нещо което бих препоръчал на всеки. Също така съм любител и на адреналина, като съм скачал няколко пъти с бънджи и парашут.

nikossf : От кога си фен на Милан и спомняш ли си първия двубой на тима, който наблюдава ?

Aliken: Като малки сме израстнали с футбол, играейки и гледайки. Едно лято се хванахме да помогнем на един чичо с дворна работа, а той ни се отблагодари с едно телевизорче. Прекарахме ток в на един познат гаража и имаше ли мач за гледане, ние бяхме там. Миланист ме направи, най-сладкия възможен спечелен трофей в шампионската лига през 2003г.

nikossf : Кой е любимития ти футболист носил червено-черната фланелка ?

Aliken: За мое съжаление, аз съм нямал удоволствието да гледам играчи като Гулит, Бастен, Уеа и куп други. Няма човек, който да ги е гледал и да н е ехтял от показаното на терена от тях. С любопитство чета всяко мнение за играчи, който съм нямал удоволствието да наблюдавам. Поради тази причина отговорът ми е на база лични наблюдения. Кака за мен беше магьосник. Футболист, който постоянно получаваше аплодисменти, дори от противниковите запалянковзи, бърз, интелигентен, техничен с уникален поглед и разчитане на играта футболист. Фланелка с неговото име и номер беше първата, която съм си купил и носил буквално до изтъркване.

nikossf : Бившият ни играч и един от най-обещаващите млади италиански играчи Сандро Тонали беше наказан да не участва в официални мачове 10 месеца заради незаконни залагания, включително на мачове на Милан, докато се е състезавал с червено-черната фланелка. Промени ли се мнението ти за него след тези разкрития ?

Aliken: Разбира се, стана ми доста тъпо, когато разбрах за тази случка. Хазарта е болестно състояние и се радвам, че Тонали предприема нужните действия за лекуване на зависимостта от него. До момента фактите говорят, че Сандро си е миланист и една хазартна зависимост, няма как да промени мнението ми към него.

nikossf : Измина една от трета от сезона в Серия А, а в Шампионската Лига предстои развръзката в „групата на смъртта“. Като че ли след многобройните промени направени през лятото, които включваха не само привличането на доста нови играчи, но и рокади в ръководството от отбора се очакваше да се представя по-силно. Как очакваш да се развие остатъка от сезона ? Имаме ли сили да заличим дистанцията от 8 точки от водача Интер и да се преборим за втора звезда на екипите ? Полуфиналът от миналата година в турнира на шампионите само спомен ли ще остане или и тази година можем да мечтаем да достигнем заключителната фаза на надпреварата, а защо не и да надградим ?

Aliken: Реал Мадрид и ние носим ДНК-то на шампионската лига. Имали сме сезони през, които в първенството сме се представяли зле, а в същото време повече от добре в ШЛ. Очаквам да вземем двата оставащи мача в групата и да излезем от нея, после каквото сабя покаже. В първенството се представяме изключително посредствено и не виждам как може да догоним отбор, който играе с постоянство, дава се почивка на правилните играчи и най-вече имат мислещ треньор. Остава ни зона ШЛ, където очаквам да се класира по непосредствено представящия се от нас и Наполи отбор.

nikossf : Наставникът Стефано Пиоли търпи доста критики в последно време като не само слабото представяне на терена е причина за това, но и многобройните контузии, които и този сезон лишават тима от някои от най-добрите играчи за дълги периоди от време. Заслужават ли Пиоли и екипът му да получат още един шанс, за да докажат, че могат да водят тима или времето им изтече и е време за промяна, която според някои е вече закъсняла ?

Aliken: Още преди идването на Златан с колегите @Ne13sta и @Dawnweaver започнахме да изразяваме негативни мнения от работата му. Тогава мненията ни бяха взимани с насмешка от явно вярващи все още в методите на пиоли съфорумници. Пиоли е слаб, некомпетентен, мекушав, с невероятно странни фетиши треньор, който е изключително вреден за Милан. Той треньор, подходящ за отбор, който е в долната половина на таблицата, а не за отбор, който се бори на три фронта за три трофея. Колкото по-скоро бъде изгонен, толкова по-добре за отбора.

nikossf : Ако мога да продължа предишния въпрос. През лятото Джорджо Фурлани и Джофри Монкада заеха местата на Паоло Малдини и Фредерик Масара като именно последните двама изградиха шампионския отбор. И Фурлани, и Монкада до момента не са заемали толкова високи длъжности в управлението на футболен отбор. Липсата на опит в тази сфера няма ли да им изиграе лоша шега, тъй като до момента застават зад гърба на Пиоли, но евентуално отпадане от Шампионската Лига ще окаже негативен ефект не само върху представянето на терена, но и във финансовите отчети на клуба.

Aliken: Малдини направи невероятни неща за малкото време, което имаше на разположение. Но също така, трябва да се отбележат и негативите, които съшо не бяха малко. Това, което му липсваше според мен е малка доза разум. Фурлани направи ход, който първоначално се взе изключително негативно от всички с продаването на Сандро. Обективно погледнато, с този ход се взеха играчи с които надградихме на всяка позиция. Разбира се, липсата му на опит в момента оказва влияние, но Паоло имаше дори по-малко опит. Според мене още е рано да му лепим етикети, трябва му още време.

nikossf : Влизаме в много важна част от сезона, когато всяка грешка може да бъде фаталана, особено в Шампионската Лига, където ни предстоят два решаващи мача, които ще отговорят на въпроса дали имаме сили да се представим добре в турнира. Смяташ ли, че евентуално завръщане на Златан Ибрахимович за каквото се говори в последните няколко месеца ще има благоприятен ефект върху отбора и ще помогне за излизането от кризата, в която се намираме в последния месец ?

Aliken: Както по-горе споменах, оставащите два друбоя от групите на ШЛ, смятам че излизаме като фаворит и срещу двата ни съперника. Завръщането на Ибрахимович, може да е единствено от полза на всички в отбора, най-вече на пиоли. Точно поради тази причина се надявам, това да се случи след като той вече е освободен от поста си.

nikossf : Кое от новите попълнение до момента мислиш, че оправдава очакванията и се представя силно и от друга страна, кой от дошлите през лятото футболисти разочарова с представянето си ?

Aliken: Второ мнение тук няма, Рубен не просто оправда, но и тотално надскочи очакванията на всеки един фен на Милан. Изключително стабилен, без нито един слаб двубой. Освен него също бих искал да отлича и Рейндерс, той се включи в отбора, все едно е играл с останалите с години. Разочарованието до момента също не мисля, че има второ мнение е Чуквуезе. Не знам, дали му трябва повече време или толкова си може, но определено трябва да вдигне нивото.

nikossf : Вече станаха няколко години, в които се борим да се справим с бюрократичните пречки и да построим собствен стадион. Сега целта е да успеем до края на 2029г. да изпълним тази така дълго чакана цел. Според теб Гери Кардинале ще успее ли в начинанието си, което ще значи, че отново ще можем да се борим с най-богатите отбори в Европа и света ?

Aliken: Това ми е доста болна тема. Бил съм на Сан Сиро няколко пъти, виждал съм в какво плачевно състояние се намира. Реконструкция на съоражението би му дало още няколко десетилетия, но за да можем да се конкорираме с топ отборите в европа, имаме крещяща нужда от собствен стадион. По всичко личи, че сме изключително близко до започването на строеж и точно Кардинале, дали като поставено лице или не, ще бъде човека записал името си като собственика, построил стадиона. Силно се надявам това да се случи час по-скоро.
"We will be a team of devils. Our colors will be red like fire and black like the fear we will invoke in our opponents." 1899, Herbert Kilpin

Отговори