Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Да, Рино си заслужи оставането начело на отбора, независимо от резултатите до края на сезона.
6
9%
Да, но само ако успее да ни класира в топ 4.
26
39%
Не, амбициозният проект на Милан се нуждае от по-качествен и доказан специалист.
35
52%
 
Общо гласове: 67

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Capolavoro » 14 мар 2019, 14:02

Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?
Изображение

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Rassilon » 14 мар 2019, 14:12

Склонен съм да подкрепя мнението, че може да остане и след края на този сезон. Това ми се вижда като най - близко до моето такова.

Въпреки, че беше "хвърлен директно в дълбокото" разбира се, че ще се радвам ако надгради, макар, че аз лично не съм много уверен в това.

Gennaro Gattuso
Фен на Калчото
Мнения: 364
Регистриран: 19 юни 2018, 11:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Gennaro Gattuso » 14 мар 2019, 14:59

За мен няма никакво съмнение , че след края на сезона Гатузо трябва да бъде заменен. Би могъл да остане като помощник треньор(нещо , което надали би се навил) , но за да си треньор на голям отбор трябва да проявяваш смелост. Ние смелост нямаме и си излизаме в големите мачове за равенство , а в мачовете , който трябва да вземем без проблем се потим до 90-тата минута. За мен евентуално класиране в ШЛ трябва да значи смяна на треньора, защото на Гатузо това му е тавана и догодина ще се борим пак със същите- Интер, Рома, Аталанта и Лацио за 4-ката. Миналият сезон се справи перфектно след като замени Монтела, когато реално наиситна бяха важни само и единствено резултатите. След година с отбора , обаче, трябва да показваш вече и игра , а не само игране на мускули и взимане на победи къде с късмет, къде с некадърност на противниците.

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от cap7ainjack » 14 мар 2019, 15:04

:) Направо ми харесва тая безкрайна тема. Смисъл дъвчем си едно и също нещо от доста месеци вече.

Та и аз да си кажа :D

За мен Гатузо направи доста израстване ии класира ли ни за ШЛ + виидм още наченки на израстване на отбора,Аз ги виждам след всеки 2-3 мача, малки стъпки са, така е, за мен трябва да му се даде шанс и догодина.

Dobrev4Niki
Любител на футбола
Мнения: 1
Регистриран: 14 мар 2019, 15:22

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Dobrev4Niki » 14 мар 2019, 15:24

До някъде ми харесва но ме дразни дефанзивния футбол.Гомя мъка със Сасуоло 1-0 и то с автогол

Потребителски аватар
F.Inzaghi_9
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1401
Регистриран: 05 юни 2018, 18:08
Has thanked: 116 times
Been thanked: 179 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от F.Inzaghi_9 » 14 мар 2019, 15:38

Това, което показва към момента, като умения, Гатузо не ме убеждава, че трябва да остане и за следващия сезон. В момента сме в топ 4, заради слабия сезон на Рома, Интер и Лацио, а не толкова, заради тактическия гений на Гатузо. Единственото, което не може да му се отрече е, че заздрави играта в защита. Не показва никакво тактическо израстване за играта в атака, а в днешния футбол именно атакуващият такъв е печеливш.

Футболът, който практикува Гатузо е някакъв лош вариант на футболът, който изповядва Моуриньо. Играем страхливо срещу добрите отбори, оставяме те да диктуват нещата и разчитаме на защита. Излизаме да не загубим мача. Този стил на футбол не води към победи. Следващия сезон се предполага, че ще играем в ШЛ, евентуално, а там с Гатузо ни чака голяма мъка.

При евентуална смяна, трябва да се вземат предвид и свободните кандидати, та да не стане работата от трън на глог.

МодератораЕПутка

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от МодератораЕПутка » 14 мар 2019, 15:41

С оглед на класирането ни към момента, Гатузо заслужава донякъде нов договор, но лошото е, че е много твърдоглав, не е склонен да прави промени и когато няколко играча са в слаба форма, отново ще издишаме. Гърците ни изритаха доста елементарно от ЛЕ, а миналата година най-яловият Арсенал ни разгроми тотално и общо взето в Европа към момента Гатузо е тотална щета. Не показваме прогрес в играта и се повтарят едни и същи грешки, като например мача със Сасуоло, където ни бяха нагънали тотално с 10 човека или дербито с Рома, където можехме да спечелим, ако имахме по-смел треньор на пейката.

Някак Рино ми бие на Конте, добър мотиватор, но си знае една тактика и не я сменя без значение дали е срещу Киево на Сан Сиро или срещу Ювентус като гост. На перуката точно тези неща му попречиха да направи нещо в Европа, като там беше мачкан от знайни и незнайни отбори и то с Юве и Челси

Ако оставим Гатузо начело на отбора, моята прогноза е много ранно отпадане в ШЛ догодина и борба за титлата в Италия, което няма да е малко, но ще е доста трудно, да не кажа невъзможно срещу онзи мафиотски отбор...

Общо взето ако избора е някой от типа на Конте, нека Гатузо да остане, но смятам, че има доста по-добри варианти от него...

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Petar Zanev » 14 мар 2019, 16:07

Аз също не харесвам на моменти футбола ,който играем, но съм ЗА Рино да остане треньор и следващия сезон ако ни класира в ШЛ, защото отбора изглежда все по-стабилен. Ако подкрепи това класиране с купата на Италия то съм сигурен, че ще го оставят.
За мен по важно е да му се вземат качествени играчи защото не смятам, че друг треньор с наличните футболисти би бил по-напред в класирането. Някои са твърде млади и тепърва ще се развиват, някои просто толкова си могат и не стават за голям отбор.
Реално погледнато 1вия мач, който изиграхме през този сезон, ни дели от това евентуално да бяхме 2ри в момента в класирането. Водехме с 2:0 на неаполитанците и ако ги бяхме победили сега щяхме да имаме по равен брой точки - чисто хипотетично.
Интер, Рома и Лацио нито са по-силни, нито са по слаби -> същите средняци са си като миналата година. Отборите от средата на таблица са малко по-корави този сезон. Чисто статистически, точковите изражения не са чак толкова по-ниски от предходния сезон (Вик вече ги е описал в другата тема) а ние средноточково до момента си се движим към кота 72.

Ако за нещастие изтървем влака за ШЛ то Рино със сигурност ще бъде сменен и тогава дори трофей за купата няма да му спаси главата.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от MILANov » 14 мар 2019, 16:52

Аз ще реша след мача с Интер. :P :P beer beer rap rap
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

terrorero
Фен на Калчото
Мнения: 380
Регистриран: 18 ное 2018, 09:19
Has thanked: 59 times
Been thanked: 22 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от terrorero » 14 мар 2019, 19:55

Гатузо според мен трябва да бъде сменен. Ако се сложат на кантар положителните и отрицателните черти на отбора ни си мисля, че Гатузо е дотук. Накъде може да надгради догодина и как? Успехите на отбора в последно време се дължат на добрата игра на Донарума и головият нюх на Пьонтек. На Гатузо философията е да не получим гол, а напред каквото стане. Няма преса, игра по крилата, смяна на темпото , няма изненада,закъснели смени които ни изядоха доста точки. Всеки знае състава ни за следващият мч. Едно връщане на топката назад, убиване на темпото, ритане напред безцелно. Единственото положително е че си печелим мачовете, но това е до време.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от AC_M » 14 мар 2019, 20:22

Вижте за мен мачовете се печелят с голове, печелиш когато умееш да вкараш повече голове от съперника. И да имаш най-желязната защита не вкараш ли ти, все идва момент, когато получаваш гол и губиш. Треньор, който не умее да научи своите да вкарват, който не знае, как да тренира отбора с идеята да вкарва, той е ограничен и не е възможно да надскочи себе си, не е в състояние да печели купи. Не ме топли, че не получаваме голове, ако не успяваме да вкарваме на Болоня, Фиорентина , рома , ювентус и т.н
Коментираме във форума на Милан , не във форума на Атлетико Мадрид, не на волфсбург или Малмьо, че да се радваме на частични проблясъци и измекярски футбол. Искам Гатузо да успее, да надскочи себе си, да съм сигурен, че като пусна мача ще се забавлявам , а ние ще печелим, тогава искам да остане, но още следващия мач с/у интер ще гледам един вратар , осем защитаващи се футболиста и един отпред, който чака изританата топка.
#piolioutnow

Rado
Фен на футбола
Мнения: 629
Регистриран: 05 юни 2018, 20:11
Has thanked: 115 times
Been thanked: 84 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Rado » 14 мар 2019, 21:37

На мен тази тема ми е много интересна и ще я следя. Фенската любов понякога е като ветропоказател. Като влезна в темата на Гатузо и видя какво се пишеше там допреди два месеца....... сега някои от авторите са доооста по-тихи.
Личното ми мение е, че дори да ви класира в топ 4 трябва да потърсите истински треньор. Това не е човека който би върнал величието на Милан.
ORGOGLIOSI DI ESSERE GLI UNICI

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11137
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от vik rossonero 96 » 14 мар 2019, 22:11

Трябаше фен на Интер да дойде, за да го каже. И аз гласувах за втората опция, а личното ми мнение е, че при класиране за ШЛ догодина трябва да остане един сезон и ако се провали с това да ни изведе до повече от минаване на груповата фаза или изпадане от топ 4, да бъде сменен.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от MILANov » 14 мар 2019, 22:15

Rado написа:
14 мар 2019, 21:37
На мен тази тема ми е много интересна и ще я следя. Фенската любов понякога е като ветропоказател. Като влезна в темата на Гатузо и видя какво се пишеше там допреди два месеца....... сега някои от авторите са доооста по-тихи.
Личното ми мение е, че дори да ви класира в топ 4 трябва да потърсите истински треньор. Това не е човека който би върнал величието на Милан.
Може да пробваме Спалети, той е много опитен в турнирите 😀😀😀😀
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Maldin1 » 14 мар 2019, 22:24

vik rossonero 96 написа:
14 мар 2019, 22:11
Трябаше фен на Интер да дойде, за да го каже. И аз гласувах за втората опция, а личното ми мнение е, че при класиране за ШЛ догодина трябва да остане един сезон и ако се провали с това да ни изведе до повече от минаване на груповата фаза или изпадане от топ 4, да бъде сменен.
Аз викам, ако не стане догодина да викнем Шева...По следващата година и той ако не стане да викнем Неста, по по следващата година и той, ако не стане може да викнем Кафу, Дида и т.н. :O

Отговори