Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Да, Рино си заслужи оставането начело на отбора, независимо от резултатите до края на сезона.
6
9%
Да, но само ако успее да ни класира в топ 4.
26
39%
Не, амбициозният проект на Милан се нуждае от по-качествен и доказан специалист.
35
52%
 
Общо гласове: 67

Gennaro Gattuso
Фен на Калчото
Мнения: 364
Регистриран: 19 юни 2018, 11:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Gennaro Gattuso » 14 мар 2019, 22:27

vik rossonero 96 написа:
14 мар 2019, 22:11
Трябаше фен на Интер да дойде, за да го каже. И аз гласувах за втората опция, а личното ми мнение е, че при класиране за ШЛ догодина трябва да остане един сезон и ако се провали с това да ни изведе до повече от минаване на груповата фаза или изпадане от топ 4, да бъде сменен.
Значи според теб целта е всеки сезон да тъпчем на едно и също място ли , защото аз това разбрах от това , което си написал. При класиране в топ 4 сега го оставяме , а догодина отново целта пред него трябва да е топ 4. За мен при евентуално влизане в ШЛ и подсилване целта трябва да е 2-рото място. И то да е със сериозна преднина , защото нито Наполи , нито Интер , нито Рома имат по-добри играчи от нас, нито имат по-голям бюджет от нас. За титла четях някъде мнения , което е абсолютно смехотворно. Още 5 години няма да видим титла в Сериа А , не и с този Ювентус и собствениците им.

Абсолютно същото направиха Интер - влязоха в топ 4 , помислиха , че морето е до колене и никой от другите отбори няма да надградят и сега берат ядове. Те трябваше да сменят Спалети , защото той е средна ръка треньор тип Раниери и Манчини. Достига едно ниво и това му е тавана, а в клуб , чиято цел е да се развива в някаква посока е нужен треньор , който може да го развие , не такъв , който тъпче на едно място. Гатузо е същата работа и мисля , че вече го доказа , имайки предвид , че реално той има един сезон пълен при нас и не е надградил играта ни с АБСОЛЮТНО нищо.

dadino
Фен на Милан
Мнения: 803
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 102 times
Been thanked: 98 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от dadino » 14 мар 2019, 23:54

Да изгониш треньора си след като отборът върви нагоре, доста странна идея. Как изобщо преценявате, че това е тавана на Гатузо? Да не би да е бил треньор на Милан 15 години като Венгер на Арсенал? Наистина не виждам защо толкова много искате тази смяна на Гатузо. Как Милан печели след като играе толкова слабо? Разбирам да е един мач, два, но вече доста мачове се печелят по един и същ начин. Отборът най - накрая е спокоен, успява да задържа топката, дори изнасянето е по - добро. Да, не натикват опонента в наказателното им поле през целите 90 минути, но и 45 стигат. Искахте стил на игра, ето това е стил. Дори не мисля, че самата игра на Милан е толкова защитна, вие изкаравате, че едва ли не играчите на Милан не пипат топката. Наистина скоростта в отиграванията липсва, но в момента играчите се чувстват отлично, дори и победите да не са срещу най - добрите, им вдъхнаха увереност и отборът израства. Срещу Сасуоло, поне според мен, беше единствения мач от доста време, в който Милан бе по - слабо играещият отбор, но качествотото да побеждаваш, когато играеш слабо също е доста важно.

Потребителски аватар
Homer Simpson
Любител на футбола
Мнения: 31
Регистриран: 10 юни 2018, 01:59
Has thanked: 40 times
Been thanked: 11 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Homer Simpson » 15 мар 2019, 00:18

В никакъв случай. Повечето от победите ни в последните мачове дойдоха не заради действията на Гатузо, а ВЪПРЕКИ тях.
„НИЕ ЩЕ БЪДЕМ ОТБОР ОТ ДЯВОЛИ...НАШИТЕ ЦВЕТОВЕ ЩЕ БЪДАТ ЧЕРВЕНО, КАТО ОГЪНЯ, И ЧЕРНО, КАТО СТРАХА НА НАШИТЕ ПРОТИВНИЦИ!“ – ХЪРБЪРТ КИЛПИН, 1899 Г.

dadino
Фен на Милан
Мнения: 803
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 102 times
Been thanked: 98 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от dadino » 15 мар 2019, 00:26

Homer Simpson написа:
15 мар 2019, 00:18
В никакъв случай. Повечето от победите ни в последните мачове дойдоха не заради действията на Гатузо, а ВЪПРЕКИ тях.
Добре, явно Гатузо работи против Милан. Дори и да сте на това мнение, не смятате ли, че заслужава шанс. След като дойде начело, наблюдаваме само израстване на отбора, с изключение на слабия декември, то през другото време отборът върви само нагоре.

Потребителски аватар
Simov
Фен на Милан
Мнения: 697
Регистриран: 04 юни 2018, 20:36
Has thanked: 434 times
Been thanked: 71 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Simov » 15 мар 2019, 09:16

F.Inzaghi_9 написа:
14 мар 2019, 15:38
Това, което показва към момента, като умения, Гатузо не ме убеждава, че трябва да остане и за следващия сезон. В момента сме в топ 4, заради слабия сезон на Рома, Интер и Лацио, а не толкова, заради тактическия гений на Гатузо. Единственото, което не може да му се отрече е, че заздрави играта в защита. Не показва никакво тактическо израстване за играта в атака, а в днешния футбол именно атакуващият такъв е печеливш.

Футболът, който практикува Гатузо е някакъв лош вариант на футболът, който изповядва Моуриньо. Играем страхливо срещу добрите отбори, оставяме те да диктуват нещата и разчитаме на защита. Излизаме да не загубим мача. Този стил на футбол не води към победи. Следващия сезон се предполага, че ще играем в ШЛ, евентуално, а там с Гатузо ни чака голяма мъка.

При евентуална смяна, трябва да се вземат предвид и свободните кандидати, та да не стане работата от трън на глог.
Гласувах за последната опция, а мнението на колегата съвпада напълно с моето!

MartinKo07
Любител на футбола
Мнения: 61
Регистриран: 05 юни 2018, 16:03
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от MartinKo07 » 15 мар 2019, 11:40

Предпочитам грозен и ефективен футбол отколкото да се хвърлим в неизвестното, защото всяка промяна носи риск, който не мисля, че в момента можем да си го позволим. Под риск имам предвид треньори като Блан, Ди Франческо, Донадони и т.н., а реално опции на по-доказани пред нас няма или поне аз не виждам.

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от hotboyz » 15 мар 2019, 12:11

За мен най-доброто решение ще е нов треньор + Гатузо помощник. Въпреки своите недостатъци Дженаро има място на Миланело. Изключително трудно решение на Леонардо и Малдини.
Обаче бъдете сигурно, че ако се класираме за Ш.Л на 90% ще му бъде даден нов договор.
Изображение

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от MILANov » 15 мар 2019, 12:26

Хубавото на това да си фен, е че всеки може да иска и да предлага, каквото му хрумне.
В реалния свят обаче нещата седят малко по-различно.
Треньорите както всички останали работещи хора по света имат цели. На едни целта е да боядисат X кв.м., друг да продаде Х бр. продукти, трети да изминат Х км. и т.н. Ръководството постави ясни и конкретни измерения на работата на Гатузо - да класира отбора за ШЛ. Нещо което от години не може да постигне никой.
Ако Гатузо изпълни тази цел повярвайте ми няма да има нов треньор.
Зная колко е хубаво човек да гледа Меси, Сане, Азар, Кейн и т.н. и атрактивните им изпълнения.
Но повярвайте ми няма сила на света, която да накара Кеси,Чалхан, Кастиехо , Билия и т.н. да заиграят като Меси и останалите изброени. Тактиката, с която в момента излиза Гатузо до много голяма степен е съобразена с игровия потенциал и възможности на футболистите.
Далеч съм от мисълта , че сме на някакво високо ниво но искрено се надявам да сме се запътили на там.

След мача в неделя тази тема може да има много повече яснота.
Аз сърдечно вярвам, че това ще стане !!!
Forza Milan!!!!
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от cap7ainjack » 15 мар 2019, 12:56

hotboyz написа:
15 мар 2019, 12:11
За мен най-доброто решение ще е нов треньор + Гатузо помощник. Въпреки своите недостатъци Дженаро има място на Миланело. Изключително трудно решение на Леонардо и Малдини.
Обаче бъдете сигурно, че ако се класираме за Ш.Л на 90% ще му бъде даден нов договор.
Подигравка.

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от iLDiavolo » 15 мар 2019, 12:59

За мен темата е напълно излишна към момента, излишна бе и в темата на самия Гатузо, ама изглежда няма какво да правим между мачовете и си намираме причини да драскаме във форума - и защитниците и нападащите Рино.
#weareacmilan

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Capolavoro » 15 мар 2019, 12:59

hotboyz написа:
15 мар 2019, 12:11
За мен най-доброто решение ще е нов треньор + Гатузо помощник. Въпреки своите недостатъци Дженаро има място на Миланело. Изключително трудно решение на Леонардо и Малдини.
Обаче бъдете сигурно, че ако се класираме за Ш.Л на 90% ще му бъде даден нов договор.
НЕ му е нужен нов договор, той се и е за още година на "Миланело". Чудно ми е дали се наплатихме на старите треньори, че бяхме направили една серия от 3-4-ма с активен договор с Милан.
Изображение

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от iLDiavolo » 15 мар 2019, 13:05

MILANov написа:
15 мар 2019, 12:26
Треньорите както всички останали работещи хора по света имат цели. На едни целта е да боядисат X кв.м., друг да продаде Х бр. продукти, трети да изминат Х км. и т.н.
Можеш да боядисаш Х кв. м и да е нескопосано, боята да падне след време или да е могло да бъде боядисано много по-добре.
Можеш да продадеш Х на брой продукти, но можеш да ги продадеш така и на такива условия, че да си осигуриш продажби и в бъдеще, както и повече никога да не купят от теб.
Можеш да измине Х км за определено време, с определен разход на гориво.

Всяка работа е различна, навсякъде има и цели, но и навсякъде където нещата се правят качествено се обръща внимание И на детайлите.
#weareacmilan

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от MILANov » 15 мар 2019, 14:14

iLDiavolo написа:
15 мар 2019, 13:05
MILANov написа:
15 мар 2019, 12:26
Треньорите както всички останали работещи хора по света имат цели. На едни целта е да боядисат X кв.м., друг да продаде Х бр. продукти, трети да изминат Х км. и т.н.
Можеш да боядисаш Х кв. м и да е нескопосано, боята да падне след време или да е могло да бъде боядисано много по-добре.
Можеш да продадеш Х на брой продукти, но можеш да ги продадеш така и на такива условия, че да си осигуриш продажби и в бъдеще, както и повече никога да не купят от теб.
Можеш да измине Х км за определено време, с определен разход на гориво.

Всяка работа е различна, навсякъде има и цели, но и навсякъде където нещата се правят качествено се обръща внимание И на детайлите.
Абсолютно честно и почтенно са спечелени всичките ни точки. Дори смея да твърдя, че сме били ощетявани този сезон. Не разбирам какво искаш да кажеш. Може би имаш в предвид играта на отбора, но качеството се измерва в точки, не в пасове, не в задни ножици, двойни подавания и т.н.
Отбора печели точки и това е всичко, което шефовете ги интересува.
Пак ти казвам гледате много Барса и Сити и повярвай ми всички искаме да печелим очките , като тях, но поне на този етап не разполагаме с футболисти от такова ниво.
Ако си се занимавал сериозно с футбол съм сигурен, че ще ме разбреш.
Ако си мислиш, че като дойде Гуардиола и с тези футболисти ще започнем да бием всичко на ред жестоко се лъжеш. Треньори от ранга на Зидан, Гуардиола, Клон и т.н. дори не бе им минало през главата да се захванат с отбори, които не разполагат с футболисти, които те държат да подберат.
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Maldin1 » 15 мар 2019, 15:14

Миланов, според теб кога тогава трябва да сменим Гатузо? Като вземем типа играчи, с които да "хванем окото" на горе изброените треньори или да им предложим нещо и да го реализираме? Сам си признаваш, че тези треньори са класи над Гатузо...Как да вземем ШЛ тогава? Или трябва да имаме по-добри играчи от тях или по-добър треньор за да ги победим. В момента не искам да играем като Сити или Барселона, дори не съм им фен. Затова гледам и съм фен на италианския футбол, но това което показваме граничи с началните години на катеначото. Гатузо го показа срещу Интер, Олимпиакос, Сасуоло и 2 от мачовете с Юфентус. В тези мачове статистиката не е в негова полза. Отделно Симеоне показа и той, че тактиката "пазим, не минавайте центъра" не върви. Имаме играчи да се надиграваме със Сасуоло най-малкото...

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от MILANov » 15 мар 2019, 15:22

Maldin1 приятелю, класирането показва, че поне за сега надиграваме всички отбори освен Юве и Наполи.
Признавам, че има треньори, които са по-добра опция за отбора.
Ако въпроса горе беше искате ли да сменим Гатузо за Клон повярвай щях веднага да съм натиснал опция 3.
Но смяната , само за да не е Гатузо е не нужна за мен. При положение, че целта към момента се изпълнява, на самите футболисти също ще се отрази негативно такова решение. Не може да отречем , че отбора харесва Гатузо и в момента съблекалнята е в хармония .
Аз не съм кон с капаци и не съм седнал да защитвам Таузо , защото сме много близки. Просто много от доводите на колегите от форума, че евентуално ще има проблем отбора не са убедителни. Да сменим треньора , защото според някой си изведнъж ще започнем да падаме е меко казано не сериозно.
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Отговори