Curva Sud Milano

Потребителски аватар
Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 200
Регистриран: 09 юни 2018, 10:01
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Curva Sud Milano

Мнение от Maverick » 15 юли 2018, 09:54

Абе донякъде ултрасите поддържат линия на поведение, която поддържа ръководството. Спомням си, че когато продадохме Тиаго и Ибрахимович и имаше маса вълни от недоволство, Курва Суд излязоха с изявление, че напълно подкрепят Берлускони, защото реално преди Милан Тиаго Силва е бил просто един бразилски защитник. Така и сега се застъпват за Гатузо и Мирабели.
От друга страна обаче, смятам че не е работа на феновете да се бъркат какви ръководни кадри да се назначават в клуба. И изобщо как все още е възможно сантименталността да надделява над професионализма? Какво значение има, че Леонардо преди години бил работил еди къде си и правил еди какво си, след като човека си разбира от работата и отделно е дал толкова на Милан?
Леонардо: "Никой друг клуб няма толкова успешен символ като Малдини"

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от cuorerossonero » 15 юли 2018, 10:52

Cafu написа:
15 юли 2018, 08:42
Шибани расисти. Срам ме е от такива хора. Освиркаха Паоло, най-голямата ни легенда, защото не подкрепял расизма. Леонардо не бил добре дошъл, кои сте вие, че да казвате кой да идва и кой да остава. Сбирщина тъпаци, утайката на обществото.
Глупости на търкалета. Освиркаха Паоло, защото каза неща по техен адрес, които бяха само в неговата глава и които си бяха за освиркване. Откровени обиди, които дори да бяха верни, никога не биваше да излизат от устата на един истински капитан. Паоло щом е толкова голям миланист, защо му е толкова трудно да се върне в Милан? Нищо че всички му простиха и обидите, и средния пръст, който им отпери на сбогуване.
Curva sud може да са всякакви и да имат всякакви кусури, но всеки мач са по стадионите и подкрепят Милан. Подкрепят играчите, подкрепят и ръководството. И ще подкрепят и самия Паоло Малдини, ако някой ден все пак реши, че предложената позиция удовлетворява претенциите му и благоволи да се върне.
PIOLI VATTENE!!!

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от Dawnweaver » 15 юли 2018, 11:19

Като им плащат защо да не присъстват ? Ние на работа не ходим ли ? Недейте така, пълни утайки на обществото са преобладаващата част от ултрасите на ВСЕКИ клуб в света. Лично мнение базирано на лични наблюдения над това какво се случва в тия сектори и какви хора са по клубовете и структурите на тия агитки.

Не ги мислете точно тая измет за верните фенове. Верните фенова са тези , които водят децата си на стадионите от малки и с години наред и си дават последните стотинки/евро центове за карти без някой чичко да им тика пари в ръцете или да им зависи наркотрафика от това. Нека живеем малко в реалността все пак.

Потребителски аватар
milanist_stz
Фен на Милан
Мнения: 694
Регистриран: 04 юни 2018, 16:15
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 372 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от milanist_stz » 15 юли 2018, 11:32

Радо, знам ти мнението за Паоло от доста години и не го споделям, което пък ти знаеш. Да, и аз го искам в Милан обратно, но е напълно прав в последните 9 години да критикува цялата помия около Милан и да не иска да е част от нея.
За тия платени фенове пък още по-малко го споделям. Всеки клуб си има една групичка т.нар. фенове, които това работят. Те са на хранилка на клуба, плаща им се за пътувания, хореографии, данък спокойствие, често им се дава възможност да печелят от марката на клуба, както е при нас в Берое, например. Не уважавам тези хора. И ти си на работа всеки ден, и аз, често и през уикендите, аз специално покрай мачовете и по нощите.
Неслучайно скоро лидерите на въпросните бяха задържани по обвинения, с които си наясно по-добре от мен.

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от zahari_acmilan » 15 юли 2018, 13:46

Много хейт :)) Има ли нещо в този Милан което да не мразите. От ръководството ,през треньора, играчите до феновете.
То по тази логика и феновете на Милан извън Италия, че дори и в този форум едва ли са по различни от по горе споменатите.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 15 юли 2018, 17:02

Всъщност за Леомердо имат право и едва ли някой им плаща да изказват позицията си. Аз също няма да забравя предателството на този типичен бразилски мангал, който си показа нрава късно, но по-добре така, отколкото никога. Докарал ни бил Тиаго Силва и Кака, супер, те Берлускони и дясната му ръка ни докараха и други големи играчи за 30 години, това не променя факта, че систематично унищожаваха клуба близо декада, преди да се оттеглят. Твърде възможно е и да продължават да го правят, вече в сянка. Та и онзи мазник отиде в интер да отмъщава уж не на Милан, а на Берлускони, който му се бил мешал в работата. facepalm Той Леомердо с какво въобще се занимава напоследък? Откривал ли е някакви таланти? По-скоро не.

Не знам кой и какво плаща на Курва Суд, но аз също бих подкрепил Гатузо и Мирабели в момента. Писал съм защо. Останалото е пълен хаос и неяснота, няма кой знае какво да се каже, никой не знае какво се случва. Ако Елиът разполагат с по-добър вариант от Мирабели, приветствам ги да действат незабавно с неговата смяна. Ако не, според мен човекът заслужава втори шанс. Гатузо да бъде обвиняван за нещо в цялата ситуация пък е нелепо и кощуенствено дори. В момента той е почти нещо като тези, които останаха с Ювентус в Серия Б. Само уважение. Показа на песимистите освен това, че не е толкова слаб тактик. За него важи същото като и за Мирабели - намерят ли по-удачен вариант за треньор, да заповяда. Ако някак си освободеният от Челси Конте може да поеме отбора, а Гатузо да остане помощник, без в ситуацията да се създава някаква полемика, това ще е наистина идеален вариант за всички страни, но колко реалистично е да мислим за подобни сценарии? Ясно е защо няма подкрепа за Фасоне - той изготви плана, който УЕФА не одобри, той бе доминиращият глас за Монтела, той влиза в ролята на галиани с безсрамните лъжи пред медиите. Доверието към него се изчерпа, доколкото въобще го е имало.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от Dawnweaver » 15 юли 2018, 18:11

Да подкрепят щом искат хората, но после да бе се оплакват като се преподписва бертогол като уникалния играч и бай малинко "се доказва" понеже видите ли бил чувствително ранимо момче. Това, че Рино настоявал за договор на първия и за налагането през сезона на втория няма сила на земята , която да ме убеди , че идва от него.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 15 юли 2018, 18:17

То пък като дойде Сабатини, например, и няма да има Бертолачи, Калинич и т.н. , ще имаме 22 звезди, произведени с магическата пръчка на Валтер, която Мирабели не притежава. А за треньорския пост ще се бият на кеч-ринг Симеоне, Конте и Клоп.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от gLoRy » 15 юли 2018, 21:26

Fossa Dei Leoni_ е прав, че в целият този хаос е по-добре да се покаже подкрепа към треньор, футболисти и може би до известна степен част от ръководството, това са хора, от които в момента не зависят проблемите, които разтрисат клуба.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от cuorerossonero » 16 юли 2018, 09:33

milanist_stz написа:
15 юли 2018, 11:32
Радо, знам ти мнението за Паоло от доста години и не го споделям, което пък ти знаеш. Да, и аз го искам в Милан обратно, но е напълно прав в последните 9 години да критикува цялата помия около Милан и да не иска да е част от нея.
За тия платени фенове пък още по-малко го споделям. Всеки клуб си има една групичка т.нар. фенове, които това работят. Те са на хранилка на клуба, плаща им се за пътувания, хореографии, данък спокойствие, често им се дава възможност да печелят от марката на клуба, както е при нас в Берое, например. Не уважавам тези хора. И ти си на работа всеки ден, и аз, често и през уикендите, аз специално покрай мачовете и по нощите.
Неслучайно скоро лидерите на въпросните бяха задържани по обвинения, с които си наясно по-добре от мен.
Ти така както го написа, все едно мразя Паоло Малдини и коленича с глава до земята пред Curva sud. :D
Нито едното е така, нито другото, просто това за расизма, което написа @Cafu, нямаше нищо общо с истината и реших да му отговоря.
Разбира се, че Curva sud си имат много кусури /и това написах :D /, но при всичките им кусури са една от най-великите футболни агитки в Европа. А колкото и да са пълни с прости момчета, именно агитките създават атмосферата в мачовете и увличат всички останали зрители. И на Сан Сиро е така, и на нашия стадион "Берое", и навсякъде. Ако няма агитка, човек се чувства малко като на приятелски мач, независимо кой е на терена - ходил си на "Трейс арена" :D например и разбираш какво имам предвид.
Що се отнася до Малдини - да, Паоло е знаме на Милан и да - със сигурност има място в отбора, особено в тежка ситуация като сегашната. Само че, по една или друга причина, Малдини все още не е в Милан. Писал съм го и преди - Паоло си е чешит и нарцис и съвсем не е чак такъв Светец, за какъвто го мислят по-младите фенове, които не са гледали друг Голям капитан на Милан. Щото доста хора не знаят /а други елегантно поминават/ факта, че Паоло Малдини преди години беше на крачка от Челси и само Берлускони го спря, без да изпадам в детайли как.
Пак ще повторя - далеч съм от мисълта да оплювам Легенда на Милан като Паоло Малдини, но причината той да бъде изпратен с освирквания и среден пръст от негова страна в отговор, а Франко Барези да плаче пред Южната трибуна, която беше на път да се срути от реакцията на тифозите, далеч не е само в простотията на Curva sud.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от hotboyz » 16 юли 2018, 10:05

Единствената ми критика към Курва Суд, е че доста дълго време пазят мълчание по наболели въпроси отнасящи се за клуба. И нямам предвид само този фарс, който се разиграва в момента, а по принцип от едни 10 години назад. Може би на мен ми се иска да действат малко по-радикално, в смисъл ако трябва и протести да се правят, но това положение не може да продължава повече така.
Изображение

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от zahari_acmilan » 16 юли 2018, 14:53

Кой плащал хореографията хахахха. В Италия само Аниели наема фирми да му я правят и виждате какво се получава.
Курва Суд си правят хореографията напълно сами .Има хиляди клиповете в нета как и къде я правят. Миналата година 6 мащабни хореографии на обща стойност над 100 000 евро. Всичко се събира от касите на стадиона и кампании за хореография, както някои бг отбори правят.
За финала в Рим, групата за хореографията от Курва Суд тръгва в 6 следобед ( след работа,защото ДА те работят,нормална работа) на предния ден и цяла нощ я редят. Има клипове и снимки, поне имате истаграм, разгледайте ги преди да напишете поредната обида по нечии адрес.
Казвал съм го и преди , в Курва суд има всякакви индивиди, от хора като Лука Лучи,който едва ли ще стъпи на стадиона скоро до адвокати ,лекари, икономисти...всички те се доказват на стадиона, а не по форумите.
Относно Берлускони и Курва Суд ,всеки знае как там седяха нещата. Берлускони имаше същата изгода от тях както и от Милан.
Сега Китаеца и Елиот нямат никаква връзка с клуба, какво остава за ултрасите.
На ежегодната сбирка на КурваСуд преди началото на сезона е имало хора на по над 80 години,които са били част от първата ултраси фракция в Италия.Сега се пише книга от - до , по случай 50 годишнита на южната трибуна.
Повече уважение към феновете и отбора, стига хейт и омраза.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от zahari_acmilan » 18 юли 2018, 17:50

Един човек , го бяха хванали преди няколко месеца във връзка с едни наркотици.... Е днес този същия човек е оневинен и вече на свобода .
Всичко е точно :)))
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от zahari_acmilan » 19 юли 2018, 13:20

Както вчера стана ясно:
Лидера на Курва Суд, Лука Лучи , който наскоро бе задържан във връзка с трафик на наркотици ,вчера бе оневинен от Италиаснкия съд и е отново на свобода .
Заедно с бадната, готови за новия сезон.
Изображение

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Curva Sud Milano

Мнение от zahari_acmilan » 23 авг 2018, 15:38

малка част от стикерите и нашивките на Курва Суд за новия сезон .Пффф бруталия :( Уникални.

Изображение
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Отговори