Нов стадион в Сан Донато Миланезе

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Capolavoro » 05 фев 2020, 14:21

Пак се заговори за новия стадион на Милано. Преди няколко месеца имаше една идея на някакъв архитект, който предложи да се запази "Сан Сиро". В крайна сметка този проект стига до моя поглед чак днес.

Ето, споделям го, но не знам дали изобщо е разглеждан като вариант.

Изображение

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от zahari_acmilan » 05 фев 2020, 15:01

На 31 - май има избори.
Кмета на Милано обърна тона.... Сега били близо до нов стадион ала - бала... Ще ги влачи до изборите и след това пак резачката.
10 години строим нов стадион. ***** М******
Как да има сериозен купувач на Милан , като няма абсолютни никаква подкрема на местно и държавно ниво.
Само за Аниели всичко Е ОК , че даже с държавни пари вдигна новия стадион. Е извън града е ...ама си го има.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от zahari_acmilan » 15 фев 2020, 10:49

Май до края на месеца най - накрая ще се разберат за новия стадион.
Сан Сиро си остава , но ще му бъде намален капацитета , а ние ще строим до него , но с много по- малко ресторанти , хотели...както бе в първия план.
Също така ние с Интер , ще поемем разходите по реконструкцията на Сан Сиро.
Тая община яко ни цоца.... Да видим....
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Petar Zanev » 15 фев 2020, 11:44

Като ще стои Сан Сиро и ще му плащаме реконструкцията, то направо да го реновират и да си оставаме на него.
Какви са тия глупости до стадиона друг стадион...
Както го описва Захари, то кажи речи положението няма да е по-добре с нов стадион от колкото е сега... земята пак няма да е на отборите, ще потдържат и друг стадион (на 200 местра от новия такъв) , няма да има достатъчно ресторанти хотели и офиси...
Все повече си мисля, че ако толкова неможе да се реновира Сан Сиро, трябва да се мисли за друг район...
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1632 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Ne13sta » 15 фев 2020, 13:42

Това си е малоумна работа отвсякъде. Тия нещастници Елиът гледат да сключат, каквато и да е сделка, само и само да продадат клуба.

Най-удачно е да строим в друг район, за да се извлече максимума от ситуацията. Огромна част от приходите ще идва именно от кафета, ресторанти, офиси и т.н.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Rado
Фен на футбола
Мнения: 629
Регистриран: 05 юни 2018, 20:11
Has thanked: 115 times
Been thanked: 84 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Rado » 15 фев 2020, 15:50

Идеята не е просто да има нов стадион, а от този стадион парите да влизат в джобовете на клубовете, а не на общината. Тоя кмет все повече започва да ми лази по нервите. Той печели от това, че феновете в Милано са много привързани към „Меаца“ и затова няма силен натиск за нов стадион. Общо взето ръководтсвата на двата отбора натискат за ново съоръжение. Ако бяха феновете, на кмета щеше да му е ясно, че няма да спечели никакви гласове на изборите.
ORGOGLIOSI DI ESSERE GLI UNICI

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от R. GULLIT » 16 фев 2020, 14:52

Феновете са достатъчно наясно защо Италия е толкова назад на футболната карта. И желанието за нов стадион, поне в нашите среди, е от времето на Барбара и нейния проект в Портело. Реален проект. 70% на 30% бяха навити от публиката в анкета в миланнюз за оная кутийка за 48К.

Така че кметът може да го подухва за разнообразие, защото като дойдат изборите есента и няма решение ще е много интересно като го натиснат по тази ос.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Capolavoro » 30 апр 2020, 18:16

"Хайнс" закупили Хиподрума. 150 декара, които ще станат жилищен комплекс + парк + магазини и търговски площи.

Ако "Елиът" не въртят далавера с тези, бройте още една голяма пречка пред новия стадион.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от cuorerossonero » 30 апр 2020, 22:25

Няма никакви реални пречки, просто общината иска, ама няма желание. :D
Сесто Сан Джовани и всички проблеми рязко ще изчезнат.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Capolavoro » 24 юни 2020, 14:31

Чичо Иван отново е клекнал пред общината и сме се съгласили да намалим обемите, което съответно, ако говорят истината, ще доведе до по-бавно избиване на инвестицията.

И аз продължавам да съм разколебан за въпросната "Катедрала", която ще бъде едва 50 к зрители. Поредният стадион кутийка на Апенините.

След няколко години, които успехите продължат да не идват, ще започнат да говорят, че Реал и Барселона са хегемони, защото имат огромни стадиони, които им генерират огромни печалби, а те трябва да се съобразят с ограничението, че на мач ходят почти двойно по-малко зрители. Стадион под 70 к е пълна излагация.

Радвам се, че бях жив в ерата на Анчелоти, че се нагледах на славни победи и трофеи, че скоро такава чест няма да имам.
Изображение

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от cap7ainjack » 24 юни 2020, 16:26

50к е разумно. Не виждам какъв е смисълът да се прави стадион като на Реал или Барселона, при положение, че в повечето от мачовете и 50к не се пълни. Още 20-30к, които да си стоят празни през повечето време е безсмислено.

Вече от архитекруна гледна точка, ако се направи стадион, който позволява разширяване е друга тема. Това е добре. Ама толкова.

Честно казано и на мен ми се иска да беше поне едно 60к. По-достойно звучи. Само че не сме при чичо Силвио, а при едни търговци, бизнесмени и т.н. Не ги вълнува.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от R. GULLIT » 24 юни 2020, 16:34

Не е разумно, а малоумно да не е поне 65, ако не 70, както казва Сашо. Та ние сега имаме средна посещаемост от малко под 50 К, а Интер малко над 54 К. Двата най-посещавани клуба си намалят обема на стадиона с 35%. И къде ще се наврат зрителите, които биха идвали само, ако съоръженията са модернизирани и сигурни за тях и семействата им?!? Отговор: Да, няма да могат да си го позволят, защото билети под 60 евро няма да има.

Справка: Откакто Левски вдигна сектор без козирка, посещаемостта там е равна на Б и В едновременно, нищо, че е двойно по-скъпо. Щом Ганьо се решава да си даде парите там, все си мисля, че тук говорим за брой публика, а не за да се спести от бетон.

И Саше, това е Скарони, Айвън не пее в хора в случая. Скарони е назначен за президент именно заради подобен проект и след него вероятно ще е чао. Има си контактите.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от cuorerossonero » 24 юни 2020, 16:53

Бе аз четох за намаляване на обемите на застроената площ около стадиона, но никъде не ставаше дума за намаляване и на броя на седалките. Къде го видяхте тва?
Щото ако е вярна тая цифра 50 000, Скарони директно може да отиде да се гръмне с приказките за амбициозния им проект. fuck
PIOLI VATTENE!!!

Pendov
Фен на Калчото
Мнения: 246
Регистриран: 04 юни 2018, 16:14
Has thanked: 86 times
Been thanked: 55 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Pendov » 24 юни 2020, 17:53

Такъв проект като стадион на Милан и Интер е с поне 50 години живот. Да се изчислява капацитета на съоръжението на база моментната форма и състояние на двата Гранда е меко казано недълновидно. Според мен задължително трябва да има опция за увеличаване капацитета на стадиона.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Нов стадион за Милано

Мнение от Capolavoro » 24 юни 2020, 18:16

cuorerossonero написа:
24 юни 2020, 16:53
Бе аз четох за намаляване на обемите на застроената площ около стадиона, но никъде не ставаше дума за намаляване и на броя на седалките. Къде го видяхте тва?
Щото ако е вярна тая цифра 50 000, Скарони директно може да отиде да се гръмне с приказките за амбициозния им проект. fuck
https://www.nuovostadiomilano.com/en/faq

Моя грешка: 60-65к.
“But important then is the incredible atmosphere. There will be an incredible atmosphere and this is the nuance of designing a football stadium, so we are looking at 60-65k capacity, incredibly tight, incredible close, and incredible atmosphere.
Изображение

Отговори