Посещение на мач на Милан

Батко19
Любител на футбола
Мнения: 66
Регистриран: 04 ное 2019, 16:21
Has thanked: 64 times
Been thanked: 10 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от Батко19 » 25 ное 2021, 18:44

Може да се измисли нещо,но от днес подучувам слухове,че без ваксина няма да може в Италия никакви мероприятия да се посещават.Някой има ли някакво инфо?

rossonero
Фен на Калчото
Мнения: 197
Регистриран: 06 юни 2018, 16:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от rossonero » 25 ное 2021, 19:23

Батко19 написа:
25 ное 2021, 18:44
Може да се измисли нещо,но от днес подучувам слухове,че без ваксина няма да може в Италия никакви мероприятия да се посещават.Някой има ли някакво инфо?
Аз като купувах билет мисля ме ми изкочи че трябва да имам задължителна ваксина

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от nik » 25 ное 2021, 22:44

Благородна завис от мен пичове :)

Пожелавам Ви незабравими мигове на Сан Сиро и ако имаме късмета да прескочим групата , снимайте курва суд и футболистите . Успех !

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от Ivanchenko » 26 ное 2021, 10:10

Мачовете се посещават със зелен сертификат, който се получава или при ваксина или след направен PCR. За PCR сертификатът важи 72ч. Ваксината не е толкова слна гаранция, колкото PCR, но не им пречи да вкарат задължителна ваксина. Но като цяло ако си имаш сертификата и си носиш маска в градския транспорт, от там нататък всичко си е ОК.

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от iLDiavolo » 06 дек 2021, 12:23

От днес вече не могат да се посещават МАЧОВЕ, заведения и т.н. в Италия с тест - единствено ваксинирани и доказано преболедували (със сертификат). Знам, че доста хора ще ходят и стискам палци да не сте от 1-вата група.
#weareacmilan

rossonero
Фен на Калчото
Мнения: 197
Регистриран: 06 юни 2018, 16:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от rossonero » 07 дек 2021, 09:29

Дайте ми някакви контакти, ако някоя група подготвя подгряване преди мача с бири или нещо подобно и няма против да се присъединя.

Потребителски аватар
Bonera
Фен на Милан
Мнения: 502
Регистриран: 07 яну 2020, 16:14
Has thanked: 181 times
Been thanked: 59 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от Bonera » 22 дек 2021, 08:42

Здравейте, решил съм за 2022 да посетя мач на любимия отбор. Нямам намерение да се ваксинирам. Та има ли шанс да се случи без ваксина и какви са условията. Също ако може някой да сподели средно какви пари излизат самолетни билети и билет за мача. Нещо ориентировъчно за да знам колко да заделям, че не съм от много заможните. :lol: beer

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от Capolavoro » 22 дек 2021, 08:51

Bonera написа:
22 дек 2021, 08:42
Здравейте, решил съм за 2022 да посетя мач на любимия отбор. Нямам намерение да се ваксинирам. Та има ли шанс да се случи без ваксина и какви са условията. Също ако може някой да сподели средно какви пари излизат самолетни билети и билет за мача. Нещо ориентировъчно за да знам колко да заделям, че не съм от много заможните. :lol: beer
Като гледам ще трябва да пропуснеш мача през 2022 г, но спокойно, ще имаш време до 2026 да го сториш.

За цени можеш да се ориентираш тук:

Самолети - https://wizzair.com/
Хотели - https://booking.com/
Билети - https://singletickets.acmilan.com/?utm_ ... um=website

Имай предвид, че до голяма степен зависи кога ще ходиш. Има периоди, по време на разни изложби, в които хотел не можеш да пипнеш тънко. Прегледай няколко месеца напред как са цените на самолетите.
Изображение

Потребителски аватар
Bonera
Фен на Милан
Мнения: 502
Регистриран: 07 яну 2020, 16:14
Has thanked: 181 times
Been thanked: 59 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от Bonera » 22 дек 2021, 08:58

Capolavoro написа:
22 дек 2021, 08:51
Bonera написа:
22 дек 2021, 08:42
Здравейте, решил съм за 2022 да посетя мач на любимия отбор. Нямам намерение да се ваксинирам. Та има ли шанс да се случи без ваксина и какви са условията. Също ако може някой да сподели средно какви пари излизат самолетни билети и билет за мача. Нещо ориентировъчно за да знам колко да заделям, че не съм от много заможните. :lol: beer
Като гледам ще трябва да пропуснеш мача през 2022 г, но спокойно, ще имаш време до 2026 да го сториш.

За цени можеш да се ориентираш тук:

Самолети - https://wizzair.com/
Хотели - https://booking.com/
Билети - https://singletickets.acmilan.com/?utm_ ... um=website

Имай предвид, че до голяма степен зависи кога ще ходиш. Има периоди, по време на разни изложби, в които хотел не можеш да пипнеш тънко. Прегледай няколко месеца напред как са цените на самолетите.
До колкото разбирам без ваксина или преболедуване няма да стане. А кое летище е най-близо до стадиона да знам кое да задам за да видя самолетните билети.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от Capolavoro » 22 дек 2021, 09:18

Bonera написа:
22 дек 2021, 08:58
Capolavoro написа:
22 дек 2021, 08:51

Като гледам ще трябва да пропуснеш мача през 2022 г, но спокойно, ще имаш време до 2026 да го сториш.

За цени можеш да се ориентираш тук:

Самолети - https://wizzair.com/
Хотели - https://booking.com/
Билети - https://singletickets.acmilan.com/?utm_ ... um=website

Имай предвид, че до голяма степен зависи кога ще ходиш. Има периоди, по време на разни изложби, в които хотел не можеш да пипнеш тънко. Прегледай няколко месеца напред как са цените на самолетите.
До колкото разбирам без ваксина или преболедуване няма да стане. А кое летище е най-близо до стадиона да знам кое да задам за да видя самолетните билети.
С уиза вариантът ти е Бергамо. Планирай още някое евро за автобусен билет до Милано.
Прикачам ти пример за февруари месец.
Прикачени файлове
Screenshot 2021-12-22 091518.jpg
Изображение

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от iLDiavolo » 22 дек 2021, 09:57

Bonera написа:
22 дек 2021, 08:42
Здравейте, решил съм за 2022 да посетя мач на любимия отбор. Нямам намерение да се ваксинирам. Та има ли шанс да се случи без ваксина и какви са условията. Също ако може някой да сподели средно какви пари излизат самолетни билети и билет за мача. Нещо ориентировъчно за да знам колко да заделям, че не съм от много заможните. :lol: beer
Здравей, ще ти споделя за моето скорошно и първо посещение на наш мач. Става въпрос за домакинството ни на Ливърпул на 7-ми декември.

Билети за мача взехме веднага щом ги пуснаха, което беше около месец преди срещата. 109 евро за места в оранжевия сектор, на 2-ри етаж, почти срещу линията на центъра. Имаше и далеч по-евтини билети на 3-ти етаж, в страничните сектори, а за мач от Серия А предполагам падат дори до 20-на евро.

Билетите за самолета ни струваха по 90 лв. за двупосочен, като ги взехме някъде в края на септември, малко след жребия за групите. Изпадат и оферти по 40-50 лв. за двупосочен. Летището е Бергамо, откъдето имаш и по 10 евро в посока за превоз до гарата на Милано с автобус.

За 2 нощувки хотелите ни се вързаха около 75-80 лв. на човек на нощ като не сме се глезили, но определено имаше и варианти да нощуваш за около 50 и по-малко лева.

Съветът ми е, отидеш ли в Милано, вземи си MilanoCard - 35 лв. за 2 дни, около 18 ще дойде за ден, като срещу това получаваш неограничено ползване на градския транспорт + значителни отстъпки за различни развлечения - от посещения на стадиона и музея на Милан, през обиколка на Сан Сиро, до вход в Дуомото, двореца на Сфорца, различните музеи на Леонардо и т.н. Ако решиш да посещаваш подобни забележителности - цените тръгват от 10-на евро нагоре за вход.

Откъм храна - в ресторантите цените са като българските, ама в евро. Нормален обяд ти се връзва 10-15 евро, ако си хапваш повече расте прогресивно :) Спокойно, обаче, можеш да се запасиш с храна от някой местен маркет, където цените не са плашещи.

Абе, в крайна сметка на мен цялото приключение ми излезе под 800 лв., което може да се свие дори до под 500 определено, като избереш по-изгоден хотел, не ядеш все извън него, нацелиш по-евтини самолетни билети, избереш друг сектор и мач, който не е от ШЛ или голямо дерби.

Без ваксина - забрави за случая за идните няколко месеца. Можеш да стигнеш до Милано с разни тестове, но на стадиона искат задължителна ваксина. Друг е въпроса, че сканират само сертификата и не четат твой ли е или не е, та има как да се прескочи това затруднение, но не мисля, че си струва риска да идеш до Рим и да не видиш папата.

Успех!
#weareacmilan

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от cuorerossonero » 22 дек 2021, 11:11

@Bonera, за цени на самолетни билети задължително гледай и в Ryanair.com. Почти винаги цените им са по-добри от на Wizzair, а нищо не ти пречи да отидеш с едната компания и да се върнеш с другата, ако цените им в съответната посока са по-добри.
Няма никакво значение дали ще кацнеш на Orio al Serio в Бергамо или на Malpensa в Милано - едното летище и на 46км. от града, а другото на 48. Транспортът е перфектно уреден, автобусите тръгват от паркингите пред всяко летище, а билетите са от порядъка на 6-8 евро на човек. Посоката ти е централната гара на Милано - Stazione Centrale.
Гледай като избираш хотел да е близо до спирка на метрото - това е единственото, което има значение. С метро стигаш бързо навсякъде, без да ти пука от коя точка на града си тръгнал.
Цените винаги са плуващи, особено на авиокомпаниите. Започни да ги дебнеш 2-3 месеца по-рано, аз винаги съм нацелвал най-изгодните варианти около месец - месец и половина преди датата на мача.
Личен съвет - когато проверяваш самолетни билети, не цъкай точната дата, на която искаш да летиш, а някоя близка, след което вече в сайта поглеждай и твоята дата. Тарикати са и правят трекинг на търсенията и често магически точно твоята дата е с по-висока цена, за разлика от съседните. Винаги гледат да те цакнат, ако може. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от drzzd » 22 дек 2021, 15:09

Любимото ми е "има как да преебеш системата". Пичове, като искате прескачайте и е*ете системата, после обаче не се оплаквайте, че системата ви е пре*бала вас или пък не работила, щото обикновено все така става. Особено по нашите ширини. Принципно говоря, а не конкретно по темата със сертификатите на Сан Сиро.

Иначе последния случай с "пре*баване" на сертификатите, за който си спомням, беше от преди няколко седмици и
за съжаление с фатален край. 27 годишен младеж, който твърдял, че е ваксиниран и всичко точно, ама накрая като станало критично и признал в болницата, че е купил фалшив сертификат. Не много по-късно си отишъл, за съжаление. И сигурно все някой ще излезе и ще каже, че системата и лекарите са виновни, че така е станало.

Знам, че е офтопик, обаче морално според мен не е ок да се дават подобни съвети.

@Bonera, ако искаш да ходиш на мач, но не искаш да се ваксинираш (все пак вярвам, че всеки има избор в тоя живот), те съветвам да изчакаш до пролетта поне, за да се види каква ще е ситуацията. За сега отива към затягане. Аз планирам да ходя също, но около април месец. Предполагам в тоя период пак ще има активност в тази тема, и в тоя ред на мисли можем да измислим нещо.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Bonera
Фен на Милан
Мнения: 502
Регистриран: 07 яну 2020, 16:14
Has thanked: 181 times
Been thanked: 59 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от Bonera » 22 дек 2021, 15:43

Благодаря ви на всички за съветите forza . Живи и здрави бъдете и дано посрещнем още по-весело празниците с победа тази вечер. ok

rossonero
Фен на Калчото
Мнения: 197
Регистриран: 06 юни 2018, 16:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: Посещение на мач на Милан

Мнение от rossonero » 30 дек 2021, 17:31

Намаляват капацитета за мачовете до 50%

Отговори