Милан: Ако не играхме добре, нямаше да победим

Срещу Спал, Милан постигна разгромен резултат, но не липсваха и трудни моменти, особено през първата част. Ето какъв е коментарът на червено-черния клуб в официалния сайт:

"Спал, който загуби само с гол разлика от Наполи (б.р 2:3 с гол на Гула в 83' минута) и завърши наравно с Интер, е класически отбор, който трудно би успял да победиш, ако не играеш добре. А това, че Милан стоя добре на терена, го потвърждават 20-те минути през първото полувреме, когато имаше трудни моменти. Случи се и Гатузо с право го отбеляза, но Милан не загуби самообладание, и не допусна гол. Нюансите по време на двубоите се променят постоянно и трябва да си наистина добър, за да успяваш да се адаптираш без да страдаш. В интерес на истината, Милан го направи вчера на стадиона на Спал и тази посока трябва да продължи във възходяща посока, защото предстои много труден период".