Лацио свали на земята безидеен Милан

Носителят на Суперкупата на Италия Лацио направи на пух и прах обновения отбор на Милан, който похарчи 230 милиона евро за селекция през лятото. Тимът на Симоне Индзаги разби с 4:1 "росонерите" пред 40 000 тифози на "Олимпико". Голмайсторът Чиро Имобили се превърна в герой, след като вкара хеттрик, изработи дузпа и асистира за последното попадение на Луис Алберто. Всичко това се случи в последните седем минути на първото полувреме и първите пет на втората част. Почетното попадение за гостите реализира Рикардо Монтоливо в 56-ата минута.

В последните секунди Марко Пароло бе изгонен за втори жълт картон. Успехът изпрати "орлите" на трето място със седем точки, докато първата загуба на момчетата на Винченцо Монтела през този сезон остави Милан с актив от шест точки на шесто място.